توسط

آگوست 3, 2021


8 آگهی تبلیغاتی قدیمی که باعث می شود شکر به نظر شما یک ماده غذایی سالم باشد
امروز می دانیم که شکر یک ماده غذایی سالم نیست و مقدار زیاد آن می تواند باعث افزایش وزن شود و افراد را مبتلا به دیابت مزمن ، چاقی و سایر مشکلات کند. اما همیشه اینطور نبود.
در اخراج اخیر صنعت قند توسط جان اولیور ، وی به گذشته چهارخانه شیرین کننده اصلی اشاره کرد. وی خاطرنشان کرد که اکنون صنعت 5 میلیارد دلاری شکر “ده ها سال برای تولید مزایای سلامتی محصولاتشان جنگید” ، حتی زمانی که قند را به عنوان یک کمک غذایی معرفی می کرد:
HBO / YouTube در اینجا یک تبلیغ دیگر از همان کمپین وجود دارد ، شکر به عنوان چیزی که می تواند به “زمان چربی روز” کمک کند ، به بازار عرضه شده است. این تبلیغ به عنوان یک آگهی تمام صفحه در شماره 1970 در LIFE به نمایش درآمد: عکس صفحه از طریق LIFE / Google Books “قند موجود در یک نوشابه ، چند کوکی یا یک شیرینی در عرض چند دقیقه به انرژی تبدیل می شود” ، غذاهای شیرین برای “کاهش اشتها و افزایش انرژی” مفید هستند.
البته ، اکنون می دانیم که گرچه قند واقعاً به انرژی تبدیل می شود ، غذاهای شیرین برای افرادی که می خواهند اشتهای خود را کنترل کنند ، بدترین گزینه است. غذاهای حاوی پروتئین ، فیبر و چربی های خوب مدت بیشتری شما را سیر نگه می دارند.
اما دهه ها پیش ، شرکت های تولید کننده قند همچنان محصول خود را به عنوان یک کمک رژیم غذایی ایده آل تحت فشار قرار می دادند.
یک تبلیغ قند دومینو حاکی از آن است که خوردن شکر خالص سالم تر از خوردن گریپ فروت است. دیگری ، مربوط به دهه 1950 ، مردی را نشان می دهد که یک سیب می خورد و می گوید: “مطمئنا – من عاشق قند هستم ، اما وزنم را می بینم!” همسر خندان او ، در حال ریختن شکر به قهوه اش ، پاسخ می دهد: “شما برای انرژی به شکر نیاز دارید! و حتی 3 قاشق چای خوری Domino Sugar حاوی کالری کمتری از سیب شماست!”
یک سیب ممکن است حاوی قند بیشتری نسبت به چند قاشق چای خوری شکر باشد – و به طور واضح ، روزانه چند قاشق چای خوری شکر باعث چاقی افراد نمی شود – اما میوه همچنین دارای فیبر و سایر مواد مغذی است. شکر فقط کالری خالی ارائه می دهد.
این امر مانع از تبلیغ مزایای احتمالی شکر توسط شرکت های قند و شکر نشد. در تبلیغات مشابه دومینو گفت: “کم کالری ، پر انرژی.”
فقط دومینو نبود. این خط حزب بود. این یکی دیگر از تبلیغات دهه 1950 است ، از شرکت Great Western Sugar Company ، یک نیروی اصلی صنعت که قند چغندر هنوز هم یک بازیگر اصلی بود ، بازگشت:
1950s نامحدود / فلیکر بازهم ، این تبلیغ یک تعادل کاذب بین محتوای قند یک ماده غذایی کامل – در این مورد یک پرتقال – و شکر تصفیه شده خالص ارائه می دهد.
اما این یک کمپین تبلیغاتی دیگر بود که توسط صنعت ذرت تهیه شده بود و بیشتر از آنچه در آینده انتظار می رفت صحبت می کرد. این شعار “غنی شده با دکستروز” بود ، و حاکی از آن است که قند ذرت به نوعی یک ماده غذایی “غنی سازی” است ، دقیقاً مانند ویتامین ها. تبلیغات به نظر می رسید دکستروز اضافه شده به آب نبات نوعی مزیت تغذیه ای است:
بیشتر بخوانید در اینجا بیشتر بخوانید فیلم کلاسیک 1952 / فلیکر فیلم کلاسیک 1952 / فلیکر فیلم کلاسیک / فلیکر 1947 اما کمپین “غنی شده با دکستروز” در اینجا متوقف نشد. همانطور که سمیرا کاواش در “آب نبات: یک قرن ترس و لذت” توضیح می دهد ، “طولی نکشید که صنعت ذرت شروع به جستجوی آب نبات های گذشته در جستجوی بازار گسترده تری کرد.” کاوش می نویسد: “پیام اصلی” در مورد طیف گسترده ای از این تبلیغات کاملاً واضح است: “مصرف کنندگان باید در غذاهای خود تقاضای دکستروز کنند.”
نه فقط آب نبات ها. همه غذاها
در اینجا یک آگهی تبلیغاتی کامل از LIFE آورده شده است ، که در آن دکستروز به عنوان یک ماده کاملاً آمریکایی مفید ارائه می شود که می تواند برای غنی سازی همه چیز از آب میوه گرفته تا نان استفاده شود:
عکس صفحه LIFE از طریق Google Books در اینجا یکی دیگر از موارد زیر است:
عکس صفحه LIFE از طریق Google Books امروز ، قند ذرت انتخابی “شربت ذرت با فروکتوز بالا” است. و گرچه ممکن است در واقع از سایر قندهای سرشار از فروکتوز مضر نباشد ، اما مطمئناً یک ماده غذایی سالم نیست. متاسفانه همه جا هست. و اکنون ، به جای اینکه با افتخار در جلوی بسته ها و در تبلیغات تمام رنگی تبلیغ شود ، اغلب در لیست مواد تشکیل دهنده طولانی مواد غذایی شور قرار گرفته است که انتظار قند ندارید ، مانند نان ، سس سالاد ، سس ماکارونی ، و وعده های غذایی منجمد
اما اگرچه صنعت مدرن شکر برای ارتقا sugar قند به عنوان یک ماده غذایی سالم به اندازه کافی جسورانه نیست ، دانشمندان با بودجه صنعت هنوز ایده ای مشابه آنچه در این تبلیغ خسته کننده دهه 1970 مطرح شده را دنبال می کنند:
جان لستر / فلیکر از آن زمان همه چیز تغییر کرده است – اما نه به همان اندازه که فکر می کنید. همانطور که جان الیور اشاره کرد ، دانشمندان مورد حمایت صنعت قند همچنان در تلویزیون می گویند که قند بیش از هر ماده غذایی مضر نیست. آنها مقالاتی را می نویسند که شربت ذرت با فروکتوز بالا را حذف می کند قبل از اینکه در پایان با انجمن تصفیه ذرت ارتباط برقرار کنند.
مهمترین چیز در مورد این آگهی مربوط به سال 1977 این است که واقعیت اساسی که به آن تکیه می کند – این که بچه ها اضافه وزن ندارند – دیگر صحت ندارد. در این آگهی آمده است: “کودکان بیشتر از هر کس دیگری چیزهای ساخته شده با شکر می خورند و می نوشند.” “اما چند بچه چاق می بینی؟”
امروزه ، یک سوم آمریکایی ها در سنین 2 تا 19 سال دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و این نشان دهنده یک روند آزار دهنده است. در 30 سال گذشته ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها خاطرنشان کردند ، “چاقی در کودکان بیش از دو برابر و در نوجوانان چهار برابر شده است.”
در مورد سیب ، گریپ فروت و پرتقال که قبلاً شیطان پرست شده بود: اکنون آمریکایی ها سرانه کمتری نسبت به گذشته می خورند. شاید این میوه های فروتن فقط به یک استراتژی بازاریابی بهتر نیاز داشته باشند.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید8 آگهی تبلیغاتی قدیمی که باعث می شود شکر به نظر شما یک ماده غذایی سالم باشد

 

توسط