به غرب وحشی بازاریابی رسانه های اجتماعی خوش آمدید
حقیقت این است که بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی در این زمان کاملاً باز است. بهترین روش این است که آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای مدل کسب و کار شما بهتر است. از خود چندین س Askال بپرسید:
* ماهیت رابطه با مشتریان من چیست؟ آیا صمیمی و در حال انجام است؟ آیا این یک رابطه “رانندگی توسط” است که کاملاً معامله ای است؟ پاسخ شکل می گیرد که کدام نوع از رسانه های اجتماعی بهترین عملکرد را دارند و چگونه شما باید پیام خود را شکل دهید. روابط نزدیکتر و عمیق تر ، نیاز به رویکرد شخصی تری مانند وبلاگ نویسی یا استفاده از فیس بوک دارند. روابط معاملاتی ممکن است با رسانه های سریع و آسان مانند توییتر یا حتی بازاریابی از طریق ایمیل بهتر کار کنند.
* ماهیت پیام چیست؟ آیا فنی و پیچیده است؟ وب سایت های قدیمی خوب هنوز هم برای این کار بهترین هستند. یادآوری سریع و “معاملات” با رسانه کوتاه انفجار بهترین عملکرد را دارد.
* بازار هدف شما کیست؟ بدانید که آنها چگونه فکر می کنند و چگونه تصمیم می گیرند. فیس بوک فقط مخصوص جوانان نیست. رایج ترین کاربر زنان 54 ساله است! وبلاگ ها مورد علاقه افراد خیلی قدیمی یا خیلی جوان نیستند – و به دلایل مختلف. افراد مسن معمولاً عادت به خواندن وبلاگ را ندارند. افراد جوان دامنه توجه ندارند.
* پیشنهاد ارزشی شما چیست؟ اگر فرد بالایی هستید ، ارزش بالایی داشته باشید که پیام را با استفاده از شبکه های اجتماعی اشتباه “ارزان” نکنید. از رسانه ای استفاده نکنید که باعث می شود محصول شما مانند کالا ، یک انگیزه برای خرید به نظر برسد و غیره
هر کاری را امتحان کنید ، آن را به عنوان یک آزمایش مشاهده کنید. این یک مثال خوب است.
زنجیره غذایی Who Wich برای آن دسته از مشتریانی که ثبت نام کرده بودند ، ایمیل ارسال می کند. این برنامه از آنها دعوت کرد تا وارد یک ویدیوی تبلیغاتی خلاقانه و خانگی شوند. برنده یک کارت هدیه 100 دلاری و برخی تبلیغات احتمالی اضافی در تبلیغات آینده دریافت کرد.
راس هیل ، یکی از دانشجویان ما در Belmont ، با فیلم زیر در این مسابقه برنده شد:

اما بیشتر بخوانید اینجا جایی است که غرب وحشی شبکه های اجتماعی جالب تر می شود. در حالی که کدام ویچ به وضوح راهی برای برقراری ارتباط با مشتریان خود پیدا کرده است ، راس نیز از آن ارزش می گیرد.

راس گفت: “جایزه یک کارت هدیه 100 دلاری به کدام ویچ بود.” “اما بزرگترین” جایزه “این بود که قرار است در تبلیغات آینده آنها حضور داشته باشم. من هنوز از میزان تبلیغاتی که در آن حضور خواهم داشت آگاهی ندارم ؛ اما هرگونه نمایش برای من قرار گرفتن در معرض مناسبی است. در طی چند روز گذشته رقابت بیشتر از آنچه تصور می کردم درهای من را باز کرده است. چندین تماس تلفنی مربوط به امکان انجام کارهای جینگلینگ و بازرگانی دریافت کرده ام. حدس می زنم فقط ببینم که همه اینها کجا می رود! ”

بنابراین ارتباط شبکه های اجتماعی برای هر دو کدام یک از مشتریان Wich برای مدل کسب و کار نوپای خود Ross ارزش ایجاد می کند.

ادامه مطالب برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

توسط