مارک ها برای موفقیت به بازاریابی محلی رسانه های اجتماعی روی می آورند
ما قبلاً در مورد ادعای فیس بوک نوشتیم که بازاریابی محلی راه موفقیت برندها است و به نظر می رسد این روند همچنان ادامه دارد. مارک های بیشتری برای اجرای استراتژی رسانه های اجتماعی خود بر محتوای محلی ، مخاطبان محلی و بسترهای محلی متمرکز شده اند. توانایی مارک ها برای انتخاب سیستم عامل های محلی در حال گسترش است که فن آوری های اجتماعی شامل گزینه های خاص هدف گیری می شوند و به شما امکان می دهد با محتوای هدفمند و مرتبط به مخاطبان کوچکتر برسید. بازده برای مارک ها قابل توجه است – اگرچه شما باید زمان خود را در استراتژیهای محلی که برای هر بازار متفاوت است سرمایه گذاری کنید ، نتیجه نهایی این است که شما مخاطبان و جامعه جذاب تری را برای نام تجاری خود ایجاد می کنید و برای مخاطبان خود برش هایی ایجاد می کنید که می تواند به روشی واقعی با محتوا ارتباط برقرار کنید.
مارک های بزرگ تبلیغات محلی می خواهند طبق یک نظرسنجی اخیر در آژانس های تبلیغاتی بزرگ ، 90٪ مشتریانی داشتند که تبلیغاتی را هدف قرار داده اند که از نظر جغرافیایی هدف گذاری شده است. این نشان می دهد که تبلیغات محلی فقط در حوزه مارک های کوچک نیست ، بلکه مارک های بزرگ علاقه مند به شکستن استراتژی تبلیغات کلی خود با توجه به نیاز مخاطبان فردی هستند که نیازهای جغرافیایی خاصی دارند: سرعت رشد این افزایش تبلیغات با هدف جغرافیایی. از 10 آژانس حاضر در این نظرسنجی ، بیش از نیمی از آنها اظهار داشتند که درخواست تبلیغات با هدف جغرافیایی بر اساس سال گذشته دو رقمی افزایش یافته است. بازاریابی و تبلیغات محلی به عنوان بازار به سرعت در حال رشد است و خبر خوب برای مارک ها این است که این فناوری ها برای رفع نیاز روزافزون در بین مصرف کنندگان وجود دارد.
با نشان دادن اهمیت یک استراتژی محلی در فیس بوک برای یک مارک ملی ، بن و جریز “چگونگی” عالی برای مارک ها را ارائه می دهند. نگاهی گذرا به نتایج جستجوی آنها در فیس بوک ، صفحات سازگار فیس بوک را در بازارهای مختلف نشان می دهد ، برخلاف یک صفحه اصلی که برای خدمت به همه بازارها تنظیم شده است.
رفتن به صفحات آنها نشان می دهد که محتوا نیز بومی سازی شده و به طرز خوبی اجرا شده است. آنها اخیراً تبلیغات “طعم های متروک” را برگزار کردند ، جایی که می توانستید به کدام عطر و طعم رجوع کنید. اگرچه این تبلیغات از طریق صفحات جداگانه برای انگلستان و ایرلند انجام شد ، اما به روزرسانی های صفحه ایرلندی این هدف را برای بازار ایرلند حفظ کرد.
این نشان می دهد که چگونه بازارهای جداگانه می توانند بخشی از یک استراتژی کلی بازاریابی را تشکیل دهند ، در حالی که آن را برای بازار محلی خود هدف قرار می دهند. بن و جریس تبلیغات یکسانی را در هر دو صفحه ادامه دادند ، اما محتوای آن (مسلماً چیزی که بیشترین اهمیت را دارد) محلی و مرتبط است ، نه فقط مورد قطع کلمه “انگلیس” و جایگزین کردن آن با “ایرلند”. این نمونه ای از چگونگی فعالیت یک مارک جهانی در سطح ملی را نشان می دهد ، اما اکنون مارک هایی که می خواهند بازارهای فوق محلی را هدف قرار دهند این امر حتی بیشتر شده است.
برای مارک هایی که واقعاً می خواهند یک استراتژی رسانه اجتماعی محلی یا فوق محلی را اجرا کنند ، پاسخ در تلفن همراه است. فرصت ها در شبکه های اجتماعی تلفن همراه بسیار زیاد است ، به طوری که بسیاری از مارک ها از اینستاگرام برای ارتباط با مخاطبان محلی و بارگذاری محتوای محلی استفاده می کنند. برای بیان این موضوع ، انتظار می رود تبلیغات محلی از طریق تلفن همراه 70٪ از هزینه تبلیغات کلی موبایل در سال 2011 را تشکیل دهد که اهمیت این امر را برای برندها نشان می دهد. اگرچه گزینه های بسیار خوبی برای هدف قرار دادن از طریق شبکه های اجتماعی وجود دارد ، مانند بیشتر بخوانید هدفگذاری ژئو به روزرسانی صفحه فیس بوک ، تلفن همراه باید بیشتر در استراتژی محلی مارک ها نقش داشته باشد. ماهیت استفاده از تلفن همراه یا تلفن های هوشمند این است که می توانید نسبت به محتوای محلی مانند پیشنهادات در رستوران محلی خود بسیار واکنش نشان دهید. روش بازخرید نیز ساده است ، در بسیاری از تبلیغات صرفاً شما را ملزم به ارائه تلفن همراه خود در یک فروشگاه می کنند تا از یک پیشنهاد استفاده کنند. واقعیت این است که هرچه محتوای آنلاین بیشتری مصرف کنیم ، محتوای هدفمند و طاقچه بیشتری می خواهیم. اگرچه ممکن است این یک استراتژی طولانی تر برای مارک ها باشد ، اما به معنای ایجاد محتوای کاملاً جدید برای بازارها ، چه بیشتر به صورت ملی و چه منطقه ای است ، اما نتیجه نهایی ارزش آن را خواهد داشت. به همان اندازه که زندگی خود را بصورت آنلاین می گذرانیم ، همچنان از مغازه ها رد می شویم ، با دوستان ملاقات می کنیم ، اخبار محلی را می خوانیم. محتوای یک مارک تجاری یا استراتژی رسانه های اجتماعی باید بازتاب این موضوع باشد ، با استفاده از فن آوری های اجتماعی پیچیده و فزاینده برای دسترسی به این مصرف کنندگان از راه های جدید.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

توسط