توسط

جولای 26, 2021


اقتصاد اینفلوئنسر با کاهش درآمد تبلیغات از بین نرفته است ، زیرا سازندگان از تجارت ، اشتراک و حتی فریاد شخصی سازی درآمد کسب می کنند

* تبلیغ کنندگان در هفته های اخیر بودجه هایی را برای پست های پشتیبانی شده توسط اینفلوئنسر تقسیم کرده اند تا در هزینه ها صرفه جویی کنند و از ظاهر ناشنوا در هنگام شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند.
* اما در حالی که مدت هاست که محتوای پشتیبانی شده یک منبع درآمد قابل پیش بینی (و ضروری) برای سازندگان دیجیتال است ، این صنعت فراتر از پست های مارک دار به بلوغ رسیده است و اقتصاد تأثیرگذار با رکود اقتصادی از بین نخواهد رفت.
* همانطور که ورزشهای زنده و سایر رویدادهای مهم رسانه ای خاموش شده اند ، درگیر شدن در شبکه های اجتماعی با بالاترین سطح ممکن ، تأثیرگذارها را در موقعیت اصلی قرار می دهد.
* کالاها ، محصولات مستقیم به مصرف کننده و تولید محتوا تنها چند مورد از جریان های درآمدی جایگزین است که با از بین رفتن فرصت های ارسال حمایت مالی ، توسط افراد تأثیرگذار و بازاریاب متمایل می شوند.
* بیزینس اینسایدر با متخصصان سراسر صنعت صحبت کرد تا درک کند که چگونه افراد تأثیرگذار در طول بیماری همه گیر امرار معاش می کنند و آینده در انتظار این صنعت است.
* برای اطلاعات بیشتر در مورد BI Prime اینجا را کلیک کنید. علی رغم گزارش های اخیر پیش بینی مرگ آن ، اقتصاد تأثیرگذار به گرد و غبار تبدیل نخواهد شد.
ماه گذشته ، معاون اعلام کرد که ویروس کرونا “بازار اینفلوئنسرها را کشته است – شاید برای همیشه”. ویدر نوشت که اقتصاد اینفلوئنسر در حال رکود اقتصادی است. و گاردین این سedال را مطرح کرد که آیا سبک زندگی تأثیرگذار از همه گیری زنده خواهد ماند یا خیر.
اما در حالی که کاهش تبلیغات در کوتاه مدت به کسب و کار تأثیرگذار آسیب رسانده است – همانطور که صنعت رسانه را به طور کلی تحت تأثیر قرار داده است – سازندگان و بازاریابان مقاومت و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به آنچه انتظار می رود در رکود اقتصادی نشان دهند.
بسیاری از خالقین تمرکز خود را به سمت درآمد جایگزین تغییر داده اند که به آنها اجازه می دهد تا همچنان درآمد خود را تأمین کنند و نشان می دهد که در سالهای اخیر تجارت تأثیرگذار چقدر گسترش یافته است.
صنعت خالقان اکنون تعداد زیادی فرصت غیر درآمدی از جمله فروش کالا از طریق شرکت هایی مانند Fanjoy ، درآمد وابسته تجارت الکترونیکی از طریق سیستم عامل هایی مانند RewardStyle ، درآمد اشتراکی مکرر از طریق خدماتی مانند Patreon و انواع مختلف دیگر را شامل می شود.
بسیاری از این فرصت های پول سازی از معاملات با محتوای حمایت شده که این صنعت را از بدو تأسیس توصیف می کند ، کمتر هستند. اما با هم ، آنها تصویری از یک کسب و کار تأثیرگذار ترسیم می کنند که درآمد آن در چند سال گذشته متنوع تر شده است و بازتاب تغییرات گسترده تری در رسانه های دیجیتال است.
اما بزرگترین عاملی که نشان می دهد چرا صنعت تأثیرگذار تحمل می کند ساده است: تقاضای مصرف کننده زیاد است – در واقع ، از هر زمان دیگری قوی تر است.
آژانس های بازاریابی اینفلوئنسر که معاملات بین تبلیغ کنندگان و خالقان را تسهیل می کنند گفتند که اخیراً در تعامل با شبکه های اجتماعی افزایش یافته است. و برخی از این شرکت ها هنوز در زمانی استخدام می شوند که جیب های بزرگ صنعت تبلیغات مجبور به اخراج کارمندان یا کارمندان خود شده اند.
ریکی ری باتلر ، مدیر عامل آژانس بازاریابی تأثیرگذار BEN ، گفت: “قطعاً پایان بازاریابی تأثیرگذار نخواهد بود.” “نوازندگان و مشاهیر دیگر اکنون مانند تأثیرگذارها رفتار می کنند ، و می بینند که در سیستم عامل هایی مانند TikTok چه سر و صدایی ایجاد می شود. سازندگان محتوا باید بیش از هر زمان دیگری بیشتر ایجاد کنند ، حتی اگر درآمد کمتری کسب کنند. سازندگان امروز نوآوری می کنند و با آنها ارتباط برقرار می کنند مخاطبان آنها به خاطر سپرده خواهد شد. ”
نرخ تبلیغات کاهش یافته است ، اما برخی از سازندگان هنوز در حال یافتن معاملات هستند. تجارت تبلیغات تأثیرگذار در هفته های اخیر صدمه دیده است.
هنگامی که اقدامات فاصله اجتماعی در ایالات متحده در ماه مارس شروع به کار کرد ، متأثران گفتند که بسیاری از معاملات حمایت مالی به تعویق افتاد یا مکث می شود زیرا رویدادهای شخصی و فرصت های سفر با حقوق از بین می رود. بسیاری از سازندگان همچنین شاهد کاهش چشمگیر نرخ تبلیغات YouTube خود بودند.
کاهش درآمد آگهی مختص اقتصاد تأثیرگذار نیست ، زیرا چندین شرکت بزرگ هلدینگ آگهی به اخراج و ممنوعیت کار پرداخته اند.
اما برخی از دسته های مارک مانند بازی ، فناوری و لوازم ضروری خانگی هنوز در حال رزرو معاملات هستند.
کمپانی بازی الکترونیک آرتز اخیراً با ستاره یوتیوب دیوید دوبریک (17 میلیون مشترک) در یک کمپین برای کانال YouTube خود کار کرده است که در آن دوبریک با استفاده از یک توپ تی شرت چک های حداکثر 10 هزار دلاری را می داد و به طرفداران خارج از خانه خود می پرداخت.
اما تصویر تلخ است. مارک هایی که در طی همه گیر شدن به فعالیت های تأثیرگذار ادامه داده اند ، همچنان با تماس با آژانس های تأثیرگذار برای مذاکره مجدد در مورد شرایط پرداخت ، خود را در شرایط اقتصادی کمتر مساعد تنظیم می کنند.
ویکی سگار ، مدیرعامل آژانس بازاریابی تأثیرگذار Village ، گفت: “همه افراد همه جا را به تعویق می اندازند.” “هنگامی که در شرایط بحرانی قرار دارید ، وظیفه شما داشتن نقدینگی و نگه داشتن نقدینگی است.”
و واضح است که معاملات نام تجاری به طرز گسترده ای سقوط می کند.
طبق گزارش شرکت تجزیه و تحلیل بازاریابی Launchmetrics ، محتوای حمایت شده در اینستاگرام از نمایندگی 35٪ پست های اینفلوئنسر در اواسط فوریه به 4٪ محتوای سازندگان در اواسط آوریل کاهش یافت.
نیل والر ، مدیرعامل آژانس بازاریابی تأثیرگذار Whalar Media ، گفت: “ما شاهد كاهش كلی هزینه تبلیغات هستیم.”
این ممکن است چند سال پیش برای صنعت ضربه مهمی باشد ، اما بسیاری از تأثیرگذارها فراتر از درآمد تبلیغات متنوع شده اند.
فروش مستقیم می تواند درآمد را تثبیت کند وقتی بودجه تبلیغات متزلزل می شود. روند عمده ای که باعث ایجاد تنوع در صنعت خالق شده است ، افزایش درآمد مستقیم از طرفداران است. اینفلوئنسرها با فروش محصولات ، ارائه دوره ها و ارائه محتوای اختصاصی در سیستم عامل های اشتراک ، پیروان خود را به پرداخت مشتری تبدیل کرده اند.
حتی قبل از ویروس کرونا ، فروش تجاری منبع اصلی درآمد برخی از سازندگان برتر بود که محتوای آنها به خصوص برای تبلیغ کنندگان دوستانه نیست – مانند دوبریک ، که کالاهای سفارشی او بیشتر درآمد او را تشکیل می دهد ، او در ماه مارس به وال استریت ژورنال گفت.
به گفته کریس واکارینو ، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت برجسته تأثیرگذار تجاری Fanjoy ، در هفته های اخیر فروش کالاها افزایش یافته است.
خالق YouTube Preston Arsement ، که تقریباً 30 میلیون مشترک در 9 کانال دارد ، گفت که فروش کالاهای وی از زمان شیوع ویروس کرونا تا سه برابر افزایش یافته و کاهش درآمد آگهی را جبران کرده است (اگرچه او گفت که مارک های گروه های غذایی و بازی هنوز معاملات انجام می دهند )
سایر مشاغل مستقیم به مصرف کننده تحت تأثیر اینفلوئنسر مانند برنامه های تناسب اندام و برنامه های تمرینی در فروش افزایش یافته اند.
تأثیرگذار مد ، آدری کیت لوپز ، که نزدیک به 30،000 فالوور اینستاگرام دارد ، به عنوان منبع بزرگ درآمد به مبارزات تجاری اعتماد کرده است ، اما به جای اینکه منتظر معاملات باشد ، او در حال راه اندازی مجدد یک دوره آنلاین برای دانشجویان دانشگاه ، Fashion Fundamentals ، به عنوان روش جدیدی برای کسب درآمد اضافی.
حتی بدون فعالیت تجاری جدید ، سازندگان می توانند با استفاده از برخی سرویس ها مانند سکوی عضویت Patreon و برنامه شخصی سازی فریاد ویدئویی Cameo ، درآمد خود را به حداکثر برسانند.
بینندگان همچنان مایل به پرداخت هزینه محتوا و محصولات سازندگان مورد علاقه خود هستند ، که نشان می دهد تقاضا همچنان زیاد و حتی در حال رشد است.
به عنوان مثال ، تأثیرگذار بر سبک زندگی ، کیتی بلوته (177،000 فالوور اینستاگرام) از اول ماه مه حساب Patreon را راه اندازی کرد تا راهی برای ارائه محتوای بیشتر به دنبال کنندگانش در حالی که درآمد بیشتری کسب می کند ، باشد. حساب وی سه عضویت ماهیانه با قیمت حداکثر 5 دلار ارائه می دهد و وی در حال حاضر 864 مشتری پرداخت کننده دارد.
از ماه مارس ، پترئون گفت 70000 سازنده به این سیستم عامل پیوسته اند و این شرکت رشد 20 درصدی ماه به ماه در تعداد کاربرانی را که برای اولین بار برای محتوا پرداخت می کنند ، مشاهده کرده است.
اینجا کیکو لین به تازگی “مهمانی چای مجازی” را برای دنبال کنندگان خود در Instagram Live برگزار کرده است. Keiko Lynn بازاریابان و تأثیرگذارها در حال آزمایش قالب های جدید هستند در حالی که فرصت های ارسال حمایت مالی از بین می روند ، بسیاری از تأثیرگذارها در حال تلاش برای قالب های جدید هستند که مانند جریان مستقیم و تجارت الکترونیکی افزایش یافته است.
مدت طولانی است که بازاریابی ویدئویی زنده در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی عامل بازدهی برای گیمرهای Twitch و سایر پخش کنندگان است که مارک های قابل توجهی را برای مخاطبان زنده و مکرر خود ارائه می دهند. اما همانطور که علاقه به محتوای زنده به سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام – که به طور سنتی بر روی عکس ها و فیلم های متمرکز تمرکز می شود – گسترش می یابد ، افراد و مارک های تجاری بیشتر با استفاده از قالب به عنوان یک فرصت بازاریابی تجربه می کنند.
“الی جنکینز ، مدیر نوآوری در اینفلوئنسر در:” مردم بیشتر تمایل دارند 30 ، 60 یا 90 دقیقه را در اینفلوئنسر یا جریان مستقیم مارک بگذرانند ، در حالی که آنها فقط برای چند ثانیه فقط با یک عکس ثابت روی خوراک درگیر می شوند. ” ماورک ، گفت. “این تعامل بلند مدت برای برندها بسیار قدرتمند است.”
با خاموش شدن مغازه های فروش آجر و ملات ، چندین نفوذگر و بازاریاب نیز به درآمد حاصل از لینک های وابسته روی آورده اند ، یک زیر شاخه از بازاریابی تجارت الکترونیکی که در آن سازندگان پیوندهای ارجاع را به پست های اجتماعی اضافه می کنند تا در ازای جبران فروش فروش محصولات خود ، جبران کنند. ترویج.
باز هم ، افزایش این جریان های درآمدی متکی به تقاضای محتوای تأثیرگذار است که علی رغم فروپاشی بازار تبلیغات ، زیاد است.
آژانس های بازاریابی اینفلوئنسر هنوز هم استخدام می شوند ، حتی اگر مجبور به ایجاد درآمد جدید در خارج از پست های پشتیبانی مالی شوند آژانس های متمرکز ویژه در تجارت تأثیرگذار در هفته های اخیر نسبتاً پایدار مانده اند زیرا شرکت های بزرگ برگزاری آگهی های تبلیغاتی مجبور به استفاده از اخراج ها و کارها شده اند به بحران اقتصادی ناشی از بحران ویروس کرونا.
از هفت آژانس بازاریابی تأثیرگذار که برای این داستان توسط Business Insider مورد بررسی قرار گرفته اند ، پنج نفر هنوز در طی شیوع ویروس کرونا کارمندان خود را اخراج نکرده اند. دو آژانس گزارش کننده اخراج از کار اعلام کردند که کمتر از 5٪ از کل نیروهای کار آنها را تحت تأثیر قرار داده اند. و برخی از شرکت های بازاریابی تأثیرگذار هنوز هم استخدام می کنند ، اگرچه اغلب فقط بر موقعیت های اساسی تمرکز دارند.
والار ، والار گفت: “هنوز فعالیت و برنامه ریزی زیادی برای آینده وجود دارد ، اما ما انتظار داریم که در Q2 شاهد کاهش چشمگیر درآمد در سراسر کشور باشیم.”
در برخی موارد ، آژانس های اینفلوئنسر با اتصال مارک ها به اینفلوئنسرها به عنوان خالق محتوا ، در زمانی که استودیوهای تولید قادر به راه اندازی عکس یا فیلمبرداری در محل نیستند ، تجارت جدیدی را آغاز کرده اند.
والر گفت: “ما قطعاً هنوز می بینیم كه توانایی استفاده از اینفلوئنسرها به عنوان استودیوی تولید محتوا برای همه چیز ، از دارایی های دیجیتال گرفته تا تلویزیون ، زمینه رشد و علاقه سریع بوده است.”
آژانس بازاریابی تأثیرگذار بدیهی است که در مارس به Business Insider گفت که از زمان ابتلا به همه گیری همه گیر ، شاهد افزایش 33 درصدی تعداد مارک هایی بوده است که به دنبال استخدام تأثیرگذاران برای ایجاد محتوا هستند. به گفته این شرکت ، مشتریان این شرکت “کاهش هزینه خلاقانه” به طور متوسط ​​بیش از 50٪ هنگام کار با تأثیرگذاران به عنوان سازنده محتوا گزارش کرده اند.
سگار از دهکده گفت: “ما حتی بیشتر محتوا تولید کرده ایم.” “این یک فرصت دیگر برای مارک ها است که از رویکرد سنتی ریسک کنند و ببینند رویکردهای مدرن و مقرون به صرفه (به عنوان مثال ، اهرم سازندگان برای تولید) چگونه می توانند کار کنند.”
قدرت در این مشاغل بازاریابی تأثیرگذار نشان می دهد که آنها معتقدند شرط بندی طولانی مدت آنها بر روی فضا هنوز سالم است.
خالق YouTube Preston Arsement. تقاضای محتوای Night Media Viewer برای محتوای تمام سیستم عامل ها مشاهدهگران گرسنه محتوای متناسب با نیازهای خود در خانه هستند ، از جمله تمرینات در Instagram Live ، آموزش در خانه با آزمایش های علمی در YouTube و پخش مستقیم بازی های برتر در Twitch.
TikTok به تازگی رکورد بیشترین بارگیری برنامه در سه ماهه گذشته را شکسته و اینفلوئنسرهای اینستاگرام گزارش کرده اند که میزان زیادی در تعامل کاربران با قابلیت های Stories و Live برنامه وجود دارد. گوگل هفته گذشته در طی تماس با درآمد سه ماهه اول خود از افزایش سال به سال در بینندگان YouTube خبر داده است.
مدیر عامل آلفابت ، سوندار پیچای به سرمایه گذاران گفت: “زمان تماشای ما در سراسر هیئت مدیره افزایش یافته است.” “میزان بازدید در YouTube نسبت به سال گذشته نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.”
آرسمنت به Business Insider گفت که میزان بازدید وی در یوتیوب در ماه مارس تقریباً دو برابر شده است و از 310 میلیون بازدید در ماه فوریه به 550 میلیون بازدید در پایان ماه رسیده است. حتی کانال هایی که او محتوای جدیدی برای آنها بارگذاری نکرده بود بیشتر ، در بازدیدها شاهد جهش زیادی بودند ، اگرچه نرخ تبلیغات وی بیش از 50٪ کاهش یافته بود.
در هفته های اخیر رسانه های اجتماعی در مرکز توجه قرار گرفته اند و به اینفلوئنسرها و بازاریاب ها این فرصت را می دهند تا از مخاطبان بیشتر و جذاب تری استفاده کنند.
سگار گفت: “ما شاهد افزایش شدید مصرف محتوای اجتماعی هستیم.” “رفتار مصرف کننده تغییر کرده است. به عنوان یک بازاریاب ، وظیفه ما این است که نظارت و واکنش نشان دهیم و امیدواریم از رفتار مصرف کننده جلو برویم. آنچه که مارک ها متوجه شده اند این است که حتی در این مدت با حضور در شبکه های اجتماعی فروش را پیش نمی برند. در هنگام بحرانی که افراد به دنبال جامعه هستند این فرصت را به شما می دهد که بخشی از آن سیستم پشتیبانی باشید. ”
بسیاری از تأثیرگذاران ، به ویژه کسانی که در دسته هایی مانند مسافرت هستند ، احتمالاً درد ماه های آینده را از یک قرارداد تبلیغاتی طرف قرارداد احساس می کنند. اما واضح است که اگرچه صنعت ممکن است متفاوت به نظر برسد ، اما سقوط نخواهد کرد. تقاضای مصرف کننده زیاد است و راه به جایی نمی برد.
برای دریافت خبرهای تأثیرگذار Business Insider ، داشبورد Influencer ، ثبت نام کنید تا داستان های بیشتری از این دست را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شویداقتصاد اینفلوئنسر با کاهش درآمد تبلیغات از بین نرفته است ، زیرا سازندگان از تجارت ، اشتراک و حتی فریاد شخصی سازی درآمد کسب می کنند

 

توسط