ای بی تبلیغات Google Ads را به عنوان اتلاف پول مورد انتقاد قرار می دهد
مطالعه وب سایت حراج eBay ادعا کرد که بیشتر هزینه هایی که برای خرید عبارات جستجو شده صرف اتلاف وقت بوده و تأثیر کمی بر فروش داشته است.
خبرنامه برای خبرنامه Business Insider ثبت نام کنید – انتخاب روزانه بهترین داستان های ما که دقیقاً برای شما تنظیم شده است. در حال بارگیری چیزی در حال بارگیری است. آدرس ایمیل با کلیک بر روی “ثبت نام” ، شما موافقت می کنید که ایمیل های بازاریابی را از Insider و همچنین سایر پیشنهادات شریک دریافت کنید و شرایط خدمات و سیاست حفظ حریم خصوصی ما را می پذیرید. گوگل تجارت خود را متقاعد کرده است تا تبلیغ کنندگان را ترغیب به خرید کلمات کلیدی کند – مانند نام شرکت آنها یا اصطلاحاتی مانند “بیمه” یا “کریسمس” – برای بدست آوردن پیوند به وب سایت آنها در رتبه بندی جستجوی گوگل.
هزینه تبلیغات جستجو فقط در انگلستان حدود 3 میلیارد پوند در سال است که Google حدود 90٪ آن را تشکیل می دهد. در این گزارش آمده است كه گوگل در سال 2011 حدود 37 میلیارد دلار از طریق تبلیغات در آمریكا درآمد داشته است.
نویسندگان این تحقیق گفتند: “نتایج نشان می دهد که تبلیغات کلمات کلیدی با نام تجاری [جایی که شرکت ها تبلیغات خود را با جستجوی نام خود انجام می دهند] هیچ مزیت کوتاه مدت ندارند و بازدهی از کلمات کلیدی دیگر کسری از تخمین های معمول است.”
گزارش 25 صفحه ای – با توجه به عنوان کاملاً جستجوگرانه ناهمگنی مصرف کننده و اثر جستجوی پرداخت شده: یک آزمایش میدانی در مقیاس بزرگ – نشان داد که بیشتر مشتریان بدون درخواست تبلیغ توسط شرکت ، روی یک سایت خاص کلیک می کنند.
در این گزارش آمده است: “[در صورت عدم وجود پیوندهای جستجوی پرداخت شده] ، مصرف كنندگان به سادگی جایگزین پیوندهای جستجوی ارگانیك می شوند [نتایجی كه الگوریتم جستجوی گوگل بدون نیاز به پرداخت هزینه توسط شركتها به ارمغان می آورد]”.
“این بدان معناست که تبلیغات کلمات کلیدی برند برای شرکتهای شناخته شده نه ارزش اقناعی و نه آموزنده دارد.”
این گزارش دریافت که کاربران “جدید و نادر” تحت تأثیر تبلیغات قرار دارند. با این حال این “کاربران وفادار موجود” هستند که از قبل همه چیز در مورد یک سرویس را می دانند و قبلاً برای بیشترین کلیک روی کلمات کلیدی پرداخت شده به حساب وب سایت مراجعه می کنند.
این نشان می دهد که شرکت ها پول خود را برای هدف قرار دادن تبلیغات مشتریان فعلی هدر می دهند.
در این گزارش آمده است: “تبلیغات ممكن است به نظر برسد كه با موفقیت این مصرف كنندگان را به خود جلب می كند ، در حالی كه در واقع آنها كانال های دیگری به وب سایت شركت پیدا می كردند.”
“ما محاسبه می کنیم که بازده کوتاه مدت سرمایه گذاری برای بازاریابی موتور جستجو منفی بوده است زیرا خریداران مکرر eBay بیشترین فروش جستجوی پرداخت شده را به عهده دارند.”
در انجام این تحقیق eBay کلمات کلیدی جستجوی پرداخت شده را با استفاده از نام تجاری خود از موتورهای جستجوی یاهو و مایکروسافت حذف و برای نگه داشتن آنها در Google به پرداخت ادامه داد.
سایت حراج یافت: “نتایج نشان می دهد که تقریباً همه بازدیدهای کلیک ساده و فروش منتسب بلافاصله توسط جستجوی طبیعی دستگیر می شوند.” حذف این تبلیغات به سادگی باعث برجسته شدن نتیجه جستجوی طبیعی eBay شد.
eBay همچنین یک آزمایش جداگانه از اثربخشی کلمات کلیدی بدون مارک – مانند “تلفن همراه” – انجام داد و دریافت “بازاریابی موتور جستجو تأثیر بسیار کمی و از نظر آماری ناچیز بر فروش” دارد.
این شرکت گفت که یافته های آن به احتمال زیاد برای سایر مارک های بزرگ مهم است و س questionsالاتی را درباره این خرد دریافت کرد که گوگل روشی کارآمد برای بازاریابی به مصرف کنندگان است.
این گزارش افزود: “اثر بازاریابی در موتورهای جستجو ضعیف است ، نتیجه ای كه احتمالاً در مورد سایر مارك های بزرگ كه سالانه میلیاردها دلار برای بازاریابی اینترنتی خرج می كنند ، اعمال خواهد شد.”
در پاسخ به این گزارش ، سخنگوی گوگل گفت نتایج جستجو در بین تبلیغ کنندگان متفاوت است و آنها را ترغیب می کند تا در مورد کمپین های کلمات کلیدی خود آزمایش کنند.
“مطالعات خود گوگل ، بر اساس نتایج حاصل از صدها تبلیغ ، نشان داده است که بیش از 89٪ کلیک های تبلیغات جستجو افزایشی بوده و 50٪ کلیک های تبلیغات جستجو افزایشی است حتی اگر نتیجه جستجوی آلی برای تبلیغ دهنده وجود داشته باشد. موقعیت برتر. از آنجا که نتایج در تبلیغات بسیار متفاوت است و تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد ، ما تبلیغ کنندگان را به آزمایش کمپین های خود ترغیب می کنیم. ما ابزاری مانند آزمایشات تبلیغاتی AdWords و آزمایشات محتوا را ارائه می دهیم و یک روش آماری را برای تبلیغ کنندگان توصیه می کنیم تا خود را انجام دهند آزمایش های هدفمند جغرافیایی. ”
اینجا
این مقاله در اصل در Guardian.co.uk منتشر شده است
بیشتر بخوانید برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شوید

توسط