TEEN ENTREPRENEUR_ 4 راه برای راهنمایی نوجوان خود به سمت موفقیت
کارآفرین نوجوان:
5 راه برای راهنمایی نوجوان در اینجا بیشتر بخوانید خود برای موفقیت
اگر ما ، به عنوان بزرگسال ، می توانستیم به گذشته برگردیم و مسیر تحصیلات یا شغل خود را تغییر دهیم ، کاملاً مطمئنم که بسیاری از ما چنین کاری خواهیم کرد. ببینید ، بعضی از ما به عنوان یک کارآفرین طبیعی متولد می شویم ، در حالی که بقیه مجبورند این کار را از ابتدا بسازند. با این حال ، نگرانی وزارت آموزش و پرورش بیشتر از آنکه درمورد موفقیت شغلی فرزند خود باشند ، در مورد گذراندن دوره دبیرستان توسط فرزند شما است.
همه افراد کارآفرین نیستند و به حق هم هستند ، در حالی که دیگران فقط به سبک زندگی اعتیاد دارند. این فقط برای همه ساخته نشده است ، زیرا هر فرد منحصر به فرد است. اگرچه ، من معتقدم مهارتهای لازم برای توسعه کارآفرینی وجود دارد که صرف نظر از مسیر زندگی آنها ، برای همه افراد مفید است. همانطور که احتمالاً می دانید ، بهتر است زودتر از موعد شروع کار ، وقتی صحبت از اجرای الگوها و جهت موفقیت می شود ، شروع کنید.
من چند تکنیک ساده و در عین حال م effectiveثر برای انگیزه دادن به نوجوانان شما برای درک فلسفه اساسی تجارت آورده ام.

* آنالیز سرگرمی فقط مانند هر لحظه تدریس با یک کودک ، این کار با یک مکالمه ساده آغاز می شود. در تجزیه و تحلیل سرگرمی ، هدف ما این است که سرگرمی مورد علاقه نوجوان خود را از هم جدا کنیم. ما قصد داریم درک آنها از آن سرگرمی را از “دید تونل” به “محیطی” تغییر دهیم. ما باید بصری چشم انداز تمام قسمتهای متحرک را که در سرگرمی آنها قرار دارند ببینیم. شما می خواهید نوجوان شما بر روی چند سرویس برای ایجاد آن ONE ACTION تمرکز کند و در مورد اصول کار همه چیز بحث کند. این امر باعث ایجاد آگاهی حسی بهتری برای تجارت و اقتصاد می شود و می تواند به راحتی دریچه ای برای علایق جدیدی که انگیزه نوجوان شماست باز کند.
در اینجا یک مثال آورده شده است.
بیایید نوجوانی را که به شدت درگیر GAMING است تشریح کنیم.
بیایید برای این مثال از یک بازی واحد استفاده کنیم.
-چطور بازی مورد علاقه آنها سود کسب می کند؟ آیا رایگان است و از طریق تبلیغات درآمد کسب می کنید؟ آیا به اشتراک نیاز دارد؟
-با آنها ریاضی مقدماتی انجام دهید. اگر 1 میلیون کاربر برای این بازی وجود داشته باشد و هر کدام تقریباً 50 دلار بپردازند ، این تقریباً 50 میلیون دلار است.
-هزینه ها چقدر است؟
-آیا بازی حق امتیاز مدیون کنسول بازی است یا برعکس است؟
-چقدر درآمد مالیات برای I.R.S ارسال می شود؟ چه مقدار پول مانده است؟
-به نظر شما این شرکت بازی سازی چند کارمند دارد؟
-بیایید تخمین بزنیم که برای استخدام همه این افراد چه مقدار پول لازم است.
-بیمه ها؟
-طراحان بازی چقدر تولید می کنند؟ آیا این یک شغل پردرآمد است؟ پیش نیازهای طراح شدن بازی چیست؟
-چه کسی هر یک از لوح های فشرده را چاپ می کند؟
-کدام فروشگاه ها این بازی را حمل می کنند؟
-هر فروشگاه از بیشتر بخوانید فروش این بازی چقدر سود می برد؟ این از حاشیه سود دور می شود.
-این شرکت در طول یک سال چقدر تبلیغ می کند؟
-کدام نوع تبلیغات را دنبال می کنند؟ به نظر شما کدام یک موثرتر است؟
من مطمئن هستم که شما تاکنون امتیاز را دریافت کرده اید. ما به سادگی در حال جدا کردن هر جنبه ممکن از این یک بازی هستیم. ما به آنها نشان می دهیم که چطور هدف شرکت ها درآمد دارند و چگونه این درآمد بین خدمات و هزینه ها تقسیم می شود.
ما نه تنها به آنها نشان می دهیم که یک فرآیند اساسی برای کاری ساده مانند یک بازی چگونه کار می کند ، بلکه در حال باز کردن سایر موضوعاتی هستیم که ممکن است نوجوان شما به آنها علاقه مند باشد. شاید آنها کشف کردند که آنها هنر بازی بازاریابی را دوست دارند. امکانات بی حد و حصر است. با این وجود ، دامنه بینش و درک آنها را گسترش خواهید داد.

* LITERACY DEVELOPMENT من طرفدار بسیار باسوادی هستم. من معتقدم که توانایی خواندن و نوشتن خوب به شدت توسط جامعه و همسالان ما کنترل می شود و از سطح تحصیلات ما برداشت می کند. تسلط بر نوشتن خوب می تواند دانش آموز کلاس F را به حرفه ای درجه A تبدیل کند. همانطور که می گویند ، “آن را جعل کنید تا آن را درست کنید”.
در گزارش ها ، نامه ها و ایمیل های شما به عنوان یک محقق ادبی درک می شود ، خوانندگان را ترغیب می کند که شما را به عنوان هوشمند یا بسیار تحلیلی درک کنند. نوشتن خوب برای موفقیت در این دنیا ضروری است.
با نوشتن عالی ، واژگان عالی ارائه می شود. اگر می خواهید دیگران باور کنند که شما باهوش هستید ، مطمئناً بهتر از این به نظر می رسید. جدا از گرامر مناسب ، شناختن کلمات متنوع از نوع فکری مفید است.
بهترین راه برای رسیدن به این هدف چیست؟ ساده!
فرهنگ لغت را بردارید و شروع به خواندن کنید. بله ، واقعاً به همین سادگی است. بنابراین ، هر روز یا حدود 30 دقیقه به خواندن فرهنگ لغت اختصاص دهید. هدف ما این است که این کلمات را از حافظه فعال به حافظه بلند مدت خود منتقل کنیم تا در آینده سریع آنها را به یاد بیاوریم. تکرار کلیدی است!
در مرحله بعدی ، باید مهارت های نوشتن را تنظیم کنیم. این یکی می تواند سخت تر باشد ، اگرچه شما فقط به اصول عمل کنید بسیار ساده است.
ابتدا لازم است که نویسندگان بزرگ دیگر را آینه دهیم. چگونه می نویسند؟ آنها از چه نوع عباراتی استفاده می کنند؟ مهمتر از همه ، آنها چگونه و در کجا در قطعات خود انتقال می یابند.
بازرسی مقالات دیگران به سادگی الگوی نوشتاری را در ذهن شما ایجاد می کند. تکرار کلیدی است!
اکنون ، دقیقاً مانند هر چیز ، ما باید به تکمیل هر قطعه بپردازیم. بهترین راه برای این کار این است که چیزی بنویسید ، سپس 5-10 بار آن را مرور کنید. بیشتر اوقات ، حداقل یک کلمه یا حرف پیدا می کنید که باید تغییر کند. تمام اینها مستلزم این است که شما هر جمله را بخوانید ، و بپرسید ، “آیا می توانم این صدا را بهتر کنم؟”
اگر می توانید ، آن را انجام دهید!
تکرار ، تکرار ، تکرار!

بعد ، ما به Argument Examination خواهیم پرداخت که ارتباط زیادی با استدلال ها ندارد و بیشتر روی آگاهی ادراکی و حل تعارض تمرکز دارد.
اختلاف نظرها اجتناب ناپذیر است ، اما نحوه درک آنها و برخورد با آنها به خود شما بستگی دارد.

* بیایید با یافتن یک بحث اساسی در تلویزیون یا اینترنت شروع کنیم. با یک جستجوی ساده در YouTube ، به سرعت چند فیلم برای استفاده در این تمرین پیدا می شود.

* از نوجوان خود بخواهید ویدئو را مشاهده کند.

* از آنها بپرسید که به نظر شما کدام طرف در بحث صحیح است ، سپس از آنها بپرسید که چرا آنها چنین اعتقادی دارند؟

* حالا از آنها بخواهید یکی از افراد مورد بحث را توصیف کنند.
بیایید سوالاتی مانند
چرا آنها در این موضع بحث می کنند؟
آنها در چه نوع خلقی هستند؟
آیا آن روز اتفاق مهمی برای آن شخص افتاده است؟
آیا آنها هیچ مشکلی در مورد خانواده یا خانه در حال حاضر در زندگی خود دارند؟
در چه نوع خانگی پرورش یافتند؟
مطمئناً ، کودک شما از همه این پاسخ ها نمی داند ، اما ما فقط می خواهیم که آنها س questionsالات را برای نتیجه گیری در نظر بگیرند.

* کار شماره 4 را برای نفر دوم تکرار کنید.

* اکنون ، از نوجوان خود بخواهید که هر دو طرف را به گونه ای بحث کند که گویی در تلاش است تا در دادگاه پیروز شود. استدلال آنها چیست؟ بهانه های آنها چیست؟

* بعد از مشاجره درباره هر دو طرف ، از آنها بپرسید که چه چیزی در باور آنها تغییر کرده است؟
آیا آنها با نتیجه گیری اولیه خود موافق هستند؟
آیا آنها ترحم بیشتری نسبت به شخصی که به ناحق بحث می کرد ، دارند؟
آیا یکی از این افراد در بیان موقعیت خود اشتباه کرده است؟
در اینجا ، ما به سادگی همه جنبه های استدلال را از هم جدا می کنیم. دلیل این امر این است که درک هر زاویه اختلاف نظر ، دلیل ایجاد آن و دلیل آن مهم است.
هرچه سریعتر بتوانیم همه طرفهای یک درگیری را درک کنیم ، سریعتر می توانیم آن را حل کنیم.

* CAREER GUIDANCE TOOLOur آخرین تمرین ما سرگرم کننده ، م effectiveثر و ذهن سازنده است. در اینجا ابزاری شسته و رفته وجود دارد که نوجوان شما را به کشف مشاغل جدید و مهمتر از همه احساسات جدید ترغیب می کند.
از مهد کودک و سالهای تحصیل ما به ما آموزش داده شده است که مشتی مشاغل شناخته شده را دنبال کنیم ، مانند: پزشک ، پرستار ، وکیل ، افسر پلیس و غیره
در انتخاب یکی از این مشاغل هیچ مشکلی وجود ندارد ، با این وجود خدمات “پشت صحنه” دیگری وجود دارند که از همه این زمینه های شغلی اصلی پشتیبانی می کنند. بسیاری از مواردی که برای عموم مردم ناشناخته است ، در واقع GOLDMINES هستند و کودک شما ممکن است دریابد که یکی از این مشاغل ناشناخته بسیار مناسب شخصیت آنها است.
بگذارید اینها را از هم جدا کنید.

* بیایید دو علاقه نزدیک را که فرزند شما از آنها لذت می برد ، لیست کنیم. به عنوان مثال ؛ بسکتبال ، لباس های طراح ، بازی ، ورزش و …

* حالا ، بیایید به طور فیزیکی دو دایره را روی یک ورق کاغذ بکشیم. در داخل هر حلقه یک علاقه را یادداشت کنید. اکنون باید یک قطعه کاغذ با دو دایره داشته باشید. هر دو حلقه باید یکی از دو علاقه ای را که کودک شما انتخاب کرده است داشته باشند.

* آنچه ما در ادامه انجام خواهیم داد رسم پنج خط از هر حلقه است.

* برای هر خط ، من می خواهم شما یک شغل یا خدمتی را که با علاقه اصلی شما مرتبط است ، لیست کنید.
در اینجا چند نمونه هستند؛
بسکتبال
مربی بسکتبال
-مربی شخصی
-فروشنده دنده ورزشی
-طراحی تبلیغات
اپراتور دوربین تلویزیون
ورزش کردن
-فروشنده تجهیزات گیم
-مربی مربی بدن سازی
-فروشنده مکمل های بهداشتی
-Gym Operator
-طراحان کفش ورزشی
البته ، این روند می تواند برای همیشه ادامه داشته باشد و ادامه یابد. نکته این است که شما قادر به دیدن فراتر از درک اولیه آنها باشید. ما به نوجوان شما کمک می کنیم که برای کشف حرفه کامل خود خارج از چارچوب فکر کند.
علاوه بر این ، تحقیق خود را انجام دهید. به جستجوی مشاغل مرتبط با یکی از این موضوعات بپردازید و من به شما اطمینان می دهم که برخی از آنها را می دانید که هرگز وجود آنها را نمی دانید. این خدمات حرفه ای ناشناخته برای افرادی است که دقیقاً می دانند در زندگی به دنبال چه چیزی می گردند. نوجوان خود را هل دهید تا آن را پیدا کند!
به طور خلاصه ، بسیاری از تکنیک ها و فیلم های آموزشی وجود دارد که می تواند نوجوان شما را به بهترین نسخه از خود سوق دهد. روش های ذکر شده در بالا فقط چهار روش است که من طراحی کردم تا برای ذهنیت نوجوان جذاب باشد ، خلاقیت ایجاد کند و از تأثیر دومینو برای درک آنها در آینده استفاده کند.
کریستوفر بی. فیلدز
ساوانا NLP

توسط