گزارش آینده آینده ، روشی برای اشتیاق بیشتر کارمندان است
در همه جای دنیا ، در هر صنعتی ، کارمندان گاهی از زمانی که باید برای زمان مطالب بیشتر گزارش صرف شود شکایت دارند. اغلب به عنوان روشی برای کنترل کارکنان توسط مدیران و راهی برای گذراندن وقت که در دسترس نیست ، دیده می شود.
از دیدگاه یک سازمان ، زمان اغلب برای کنترل کارهایی که کارمندان انجام می دهند ، ثبت می شود ، بلکه همچنین برای فهمیدن اینکه چه مدت برای چه فعالیت هایی صرف شده است.
از آنجا که بسیاری از کارمندان نمی فهمند چرا گزارش دهی زمان را انجام می دهند ، آنها بیشتر به آنچه مدیر می خواهد بشنود فکر می کنند و زمان جمع شده تا نزدیکترین نیم ساعت را تخمین می زنند. به این ترتیب آنها نیازی به تعیین وقت صرف شده برای صحبت کردن با همکاران توسط دستگاه قهوه ، اتصال به فیس بوک یا گفتگو در مورد برنامه های شبانه با دوستانشان ندارند.
دلیل اصلی این که چرا گزارش دهی زمانی نیز کاری بی فایده احساس می کند این است که معمولاً پیگیری گزارشات توسط مدیریت ، حداقل به دانش کارمندان ، متداول نیست. این موضوع حتی دلیل بیشتری بر سوions ظن کارمندان می دهد و فعالیت را حتی بی فایده تر می کند.
البته ، البته این نیز به این بستگی دارد که در کدام صنعت فعالیت می کنید و آیا باید زمان را برای مشتری فاکتور کنید. در صورت صورتحساب زمان به مشتری ، کارکنان تمایل بیشتری دارند که گزارش کاری زمان را انجام دهند زیرا هدف را می بینند.
برای کارهای معمول ، غالباً مجاز است هر روز حداقل 15 دقیقه زمان گزارش داشته باشید. این به معنای هزینه کل 1 کارمند تمام وقت برای هر 32 کارمند است. برای تبدیل این پول ، به معنای کل هزینه سالانه 2400 دلار برای کارمندی است که ماهانه 6400 دلار هزینه حقوق دارد.
بنابراین ، چگونه می توانیم گزارش دهی به وقت را برای کارمندان مفیدتر کنیم و همچنین به آنها کمک کنیم که زمان کمتری را برای این فعالیت صرف کنند؟
اولین چیزی که باید درک کنیم این است که اگر افراد هدفی را از انجام این کار ببینند ، تمایل دارند سریعتر کارها را انجام دهند. این بدان معناست که اگر تیم مدیریت وقت صرف شده برای فعالیتهای مختلف را در کل سازمان ارائه می دهد و آنها را نیز طبقه بندی می کند ، حداقل یک نمای کلی از مدت زمان صرف شده برای کارها وجود دارد.
همچنین ، اگر این اطلاعات زمینه ساز کارآیی بیشتر کار باشد و کارمندان بتوانند بخشی از بحث در مورد چگونگی تحقق این امر باشند ، نه تنها بخشی از تصمیم گیری شده هستند ، بلکه همچنین می بینند که آنها به اطلاعات سیستم مدیریت زمان قادر به تصمیم گیری صحیح است.
برای داشتن زمان صحیح گزارش شده ، توصیه می شود مدتی را برای استراحت های قهوه ، بحث های اجتماعی و غیره تصویب کنید. با داشتن این دسته در سیستم مدیریت زمان ، تیم مدیریت می توانند موارد بیشتری را دریافت کنند اطلاعاتی در مورد چقدر زمان صرف شده در واقعیت است.
این بیشتر در مورد چگونگی شادتر ساختن کارمندان در گزارش دهی به زمان است. برای کمک به کارمندان در گزارش دادن زمان به روش بهتر ، شرکتها باید بیشتر با گزارش انحراف شروع به کار کنند.
معنای این امر این است که کار در بسیاری از سیستم ها برنامه ریزی شده است – چه کسی چه کاری باید انجام دهد و چه زمانی؟
با استفاده از این اطلاعات و گزارش کارکنان در صورت وجود انحراف در برنامه عادی ، بیشتر بخوانید نه تنها به کاهش زمان فعالیت گزارش دهی کمک می کند ، بلکه باعث می شود گزارش زمان بیشتر سرگرم کننده و معنی دار باشد.
در بسیاری از مواقع ، این بدان معنی است که کارمندان می توانند 80٪ از گزارش زمان عادی را کاهش دهند و سپس نرم افزار مدیریت زمان می تواند به کارمند بگوید که فعالیت هایی برای تأیید وجود دارد و خلا gapهایی در برنامه وجود دارد که پر نشده است.
من معتقدم که این نوع گزارش دهی مفیدتر است و به احتمال زیاد آینده مدیریت زمان خواهد بود. این کار هزینه های زیادی را کاهش می دهد و اشتیاق کارمندان را نسبت به کاری که انجام می دهند حفظ می کند. با احساس مفید بودن برای سازمان ، كارمندان می توانند محصولات بسیار بیشتری تولید كنند و به رشد هر چه بیشتر شركت ها كمك كنند.

توسط