توسط

جولای 20, 2021


چگونه اقدامات بازاریابی دیجیتال شرکت خود را اندازه گیری کنیم
نکته ای که در مورد استراتژی های بازاریابی دیجیتال وجود دارد این است که هر شرکتی یکی از آنها را دارد ، حتی اگر شما کسی باشید که به طور فعال آن را کنترل نمی کنید. حتی اگر هرگز یک دقیقه در فیس بوک ، توییتر ، Pinterest یا هر دارایی وب دیگری نگذرانده باشید ، نظر مشتری در مورد نام تجاری شما براساس ذکر نام شرکت شما توسط کاربران خاص – یا عدم مشارکت آشکار شما در حال شکل گیری است.
از آنجا که حضور شما در ویژگی های مختلف بازاریابی دیجیتال بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد ، بهتر است زمانی را خارج از برنامه خود اختصاص دهید تا به طور منظم میزان عملکرد استراتژی خود را ارزیابی کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:
مرحله شماره 1: اهداف بازاریابی دیجیتال خود را ارزیابی کنید.
اولین قدم در ارزیابی استراتژی خوب بازاریابی دیجیتال ، بررسی دقیق اهداف خاصی است که در گذشته برای خود تعیین کرده اید. (بدیهی است که اگر هنوز هدفی ایجاد نکرده اید ، این اولین مسئله ای است که می خواهید با آن مقابله کنید!)
اهداف بازاریابی دیجیتال شامل مواردی از جمله:

* تعداد اشتراک های اجتماعی که پست های وبلاگ شما دریافت می کند
* اندازه طرفداران شما در وب سایت های شبکه های اجتماعی
* ذکر نام تجاری شما در سایت های رسانه های اجتماعی
* تعداد نظرات مثبت درباره شرکت شما در سایتهایی مانند Google Reviews و Yelp باقی مانده است
* بازدید کنندگان وب سایت ورودی از شبکه های اجتماعی
* تعداد کل تبدیلات ناشی از ترافیک اجتماعی اگر قبلاً اهدافی را تعیین کرده اید ، برای تعیین اینکه آیا شما پیش بینی های هدف خود را هدف قرار می دهید یا نه ، وقت بگذارید. همچنین ، نگاهی بیندازید که آیا اهدافی که در گذشته تعیین کرده اید ، براساس عملکرد فعلی شرکت شما هنوز منطقی است. در صورت لزوم ، اهداف خود را تجدید نظر کنید تا اهداف جدید را در خود جای دهید یا تغییرات در ارائه محصولات / خدمات را در نظر بگیرید.
مرحله شماره 2: نمایه های مشتری هدف خود را دوباره بررسی کنید.
علاوه بر این ، مهم است که به یاد داشته باشید که هر طرح خوب بازاریابی دیجیتال بر اساس یک سری پروفایل های مشتری خوب ساخته شده است که انواع خاصی از افرادی را که می خواهید از طریق کمپین های خود به آنها دسترسی پیدا کنید ، مشخص می کند. بنابراین در حالی که شما نباید یک کمپین بازاریابی جدید راه اندازی کنید تا زمانی که از اطلاعات جمعیتی ، علایق و فعالیت های وب مشتری هدف خود مطلع شوید ، شما همچنین می خواهید این پروفایل را بر اساس جدیدترین داده های خود به طور مداوم توسعه دهید.
به عنوان مثال ، اگر هدف شما این است که مردان جوان را در فیس بوک هدف قرار دهید اما متوجه شوید که فیس بوک بینش گزارش می کند که بیشترین “پسندیدن” شما از زنان میانسال است ، ممکن است لازم باشد تمام عناصر کمپین های بازاریابی خود را مجدداً ارزیابی کنید تا این جدید را حساب کنید اطلاعات مشتری.
مرحله شماره 3: نگاهی به حضور دیجیتالی خود بیندازید.
با بررسی مجدد انواع مشتریانی که هدف خود قرار می دهید ، همچنین می خواهید به طور دوره ای ارزیابی کنید که آیا شما به طور فعال در ویژگی های دیجیتالی مناسب شرکت می بیشتر کنید یا خیر.
به عنوان مثال ، فرض کنید در صنعتی قرار دارید که زنان جوان 18 تا 26 ساله را هدف قرار می دهد. اگر قبل از ظهور عزیزم شبکه های اجتماعی ، Pinterest ، کمپین بازاریابی دیجیتال خود را شروع کرده باشید ، اگر هرگز وقت خود را برای تعیین فعالیت در سایت های مناسب نگذراندید ، ممکن است منبع بالقوه عظیم ترافیکی را از دست بدهید!
مرحله شماره 4: استراتژی های پیام رسانی خود را ارزیابی کنید.
در مرحله بعد ، نگاهی به انواع خاصی از پیام هایی که در قالب مبارزات دیجیتال بازاریابی منتشر می کنید ، انجام دهید. به طور خاص ، ارزیابی کنید:

* کدام یک از پیام ها (به عنوان مثال به روزرسانی های مبتنی بر متن ، پست های وبلاگ ، فیلم ها ، پادکست ها و غیره) بهترین عملکرد را در بین مخاطبان شما دارند؟
* به نظر می رسد کلماتی که برای پیام های مختلف انتخاب کرده اید ، مورد توجه مخاطبان شما قرار می گیرد؟
* چند بار مواد بازاریابی شما به صورت ویروسی در بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود؟ اگر پیام بازاریابی دیجیتال شما مطابق با انتظارات مشتری شما باشد ، تعامل بالایی با مواد مارک دار خود و همچنین تعداد زیادی اشتراک اجتماعی به عنوان افراد مشاهده خواهید کرد. مطالب خود را به دیگران منتقل کنید. اگر هنوز این نتایج را نمی بینید ، این می تواند نشان دهنده عدم تطابق پیام های شرکت و علایق مشتریان شما باشد.
گوگل ادوردز مرحله شماره 5: ROI بازاریابی دیجیتال خود را بررسی کنید.
آخرین چیزی که می خواهید هنگام ارزیابی عملکرد بازاریابی دیجیتال ارزیابی کنید ، بازگشت سرمایه کلی شما است. اکنون ، محاسبه بازده دقیق شما ممکن است دشوار باشد ، اما در نهایت خواهید دید که داده هایی که می توانید تولید کنید ارزش تلاش شما را دارد.
برای اندازه گیری میزان بازگشت سرمایه ، باید دو متغیر مختلف را ردیابی کنید:

* مبلغی که شما برای فعالیت های بازاریابی دیجیتال خود سرمایه گذاری کرده اید (مطمئن باشید که هم سرمایه گذاری های مالی و هم هزینه های زمانی را به خود اختصاص خواهید داد) ، و
* سود مالی هر تبدیلاتی که پیگیری می کنید. برای داشتن تصوری تقریبی از شکل ظاهری ، تصور کنید که شرکت شما 500 دلار برای محصولات دیجیتال مارکتینگ و 500 دلار برای ساعت کار برای تبلیغ آنها هزینه کرده است. حال ، اگر تشخیص دهید که بازدیدکنندگان ورودی از وب سایت های شبکه های اجتماعی 10 فروش با 20 دلار (با سود ناخالص 200 دلار) را به خود اختصاص داده اند ، می بینید که می خواهید بازاریابی دیجیتال خود را کاهش دهید یا دوباره تنظیم کنید.
از طرف دیگر ، اگر می بینید که بازدیدکنندگان یک وب سایت خاص رسانه های اجتماعی 80 درصد از این فروش را به خود اینجا اختصاص داده اند ، ممکن است تصمیم بگیرید که تمرکز خود را بر روی جریان های ترافیکی که با ارزش ترین شرکت شما بوده اند ، متمرکز کنید. خط
چند بار استراتژی بازاریابی دیجیتال شرکت خود را ارزیابی می کنید؟ اگر در مورد ارزیابی عملکرد فعلی کمپین خود نکاتی دارید ، آنها را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!
Sujan Patel بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Single Grain ، یکی از برترین آژانس های بازاریابی دیجیتال در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا است. سوجان با بیش از 10 سال تجربه بازاریابی اینترنتی ، استراتژی بازاریابی دیجیتال را برای شرکت هایی مانند Sales Force ، Yahoo ، Intuit و بسیاری دیگر از شرکت های کالیبر 500 Fortune رهبری می کند.
شورای کارآفرینان جوان (YEC) سازمانی است که فقط دعوت می کند و متشکل از آینده دارترین کارآفرینان جهان است. با همکاری Citi ، YEC اخیراً #StartupLab ، یک برنامه مشاوره مجازی رایگان را راه اندازی کرده است که به میلیون ها کارآفرین کمک می کند تا از طریق چت های ویدئویی زنده ، کتابخانه محتوای متخصص و دروس ایمیل ، کسب و کار خود را شروع و رشد دهند.
پست های بیشتر را در شورای کارآفرین جوان بخوانید »
برای اعلان های Insider ثبت نام کنید! با آنچه می خواهید بدانید به روز باشید. برای اطلاع رسانی های فشرده مشترک شویدچگونه اقدامات بازاریابی دیجیتال شرکت خود را اندازه گیری کنیم

 

توسط