5 نکته برتر برای کاهش خاموش کردن & amp؛ بارهای چرخش
همانطور که گفته می شود ، “زمان پول است” ، و با خاموش کردن و چرخش ، اطمینان از اینکه زمان خرابی در حداقل ممکن است حفظ شود ضروری است. در حالی که کارخانه یک شرکت در حالت خاموش است ، نمی تواند درآمد کسب کند. افرادی که وظیفه مدیریت خاموش کردن و چرخش ها را بر عهده دارند ، باید بتوانند در سریعترین زمان ممکن عملیات را پشت سر بگذارند.
صرف نظر از اینکه یک شرکت در کدام صنعت فعالیت می کند ، تعطیلات اجتناب ناپذیر است. خاموش شدن دو نوع است. برنامه ریزی شده و واکنشی. برنامه ریزی شده مربوط به بررسی های نگهداری معمول است ، در حالی که واکنش پذیر جایی است که یک شرکت مجبور به تعطیلی می شود ، به دلیل خرابی تجهیزات پیش بینی نشده. در حالی که خاموش شدن اجتناب ناپذیر است ، می توان با رعایت دستورالعمل های خاموش کردن و چرخش های زیر ، مدت زمان لازم برای راه اندازی مجدد تسهیلات گوگل ادوردز (زمان چرخش) را کاهش داد.

* داشتن یک برنامه جامع برای ایجاد خاموش کردن و چرخش ، یک عامل اساسی در به حداقل رساندن زمان خرابی است. هنگامی که یک برنامه ریزی خوب ایجاد شده است ، شرکت ها کنترل بیشتری بر هرج و مرجی که می تواند در هنگام خاموش شدن اتفاق بیفتد دارند و اجازه می دهند امکانات بسیار سریعتر به تولید کامل برگردند. پیش از تعطیلی برنامه ریزی شده تعمیر و نگهداری ، مهم است که همه پرسنل در مورد وظایف مربوطه خود آگاه شوند و جلسات به طور منظم در ابتدای رویداد برگزار شوند.

* اگر می خواهید زمان چرخش را در حین تعطیل کردن محدود کنید ، باید متخصصانی کاملاً آموزش دیده را که از تجربیات قابل توجهی در صنعت شما برخوردار هستند ، استخدام کنید. شرکت های نگهداری صنعتی و شرکت های مهندسی مکانیک که در زمینه خاموش کردن و چرخش های کهنه کار صنعت شما تخصص دارند ، فرایندهایی را انجام می دهند که زمان چرخش سریع را تضمین می کنند.
اگرچه ممکن است صرفه جویی در هزینه با استخدام ادامه مطالب شرکت هایی که پرسنل کم تجربه تری دارند وسوسه انگیز باشد ، اما تعطیلات و چرخش هایی که توسط افرادی انجام می شود که فاقد آموزش مناسب هستند ، اما به طور کامل زمان بیشتری برای تکمیل چرخش طول می کشد. بعلاوه ، بی تجربگی آنها ممکن است منجر به نقص تجهیزات اضافی شود ، که در نهایت ممکن است هزینه بیشتری برای شرکت شما داشته باشد ، اگر در وهله اول شرکت گران قیمت تر اما باتجربه ای را استخدام کرده باشید.

* از آخرین فن آوری استفاده کنید در حالی که فناوری جدید می تواند گران باشد ، اما بسیار حیاتی است. آخرین فن آوری به شرکت ها امکان می دهد کارها را با سرعت و دقت بالاتری نسبت به تجهیزات قبلی انجام دهند. خاموش کردن و چرخش ها از این قاعده مستثنی نیستند. پیاده سازی فناوری جدید کمک می کند تا زمان خرابی در پایین ترین سطح ثبت شود و حداقل اختلال در تولید را تضمین می کند.
سرمایه گذاری در فناوری جدید برای همه شرکت ها ضروری است. هرچه فناوری بهتری در اختیار داشته باشید ، شرکت شما از کارآیی بیشتری برخوردار است. در زمینه خاموشی و چرخش ، فناوری بهتر به معنای دوام بیشتر ، خطر کمتری در خرابی تجهیزات و کاهش خطر خاموش شدن واکنش پذیر است.

* اگر تیم تعمیر و نگهداری داخلی ندارید و در عوض به خدمات یک شرکت شخص ثالث برای انجام وظایف خاموش کردن و برگشت خود متکی هستید ، یک چیز اینجا مهم وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. مهم است که یک ارائه دهنده خدمات معتبر پیدا کنید که بتوانید روی آن حساب کنید و هر زمان که به کمک نیاز دارید همان شرکت را استخدام کنید.
آشنایی مهم است و استفاده از همان شرکت برای نظارت بر تعطیلات تعمیر و نگهداری شما به آنها امکان می دهد فرآیندهای خود را اصلاح کنند و در نتیجه سرعت بیشتری به دست آورند.

* جلسات منظمی را برگزار کنید. در صورتی که یک تیم داخلی برای مراقبت از خاموش کردن و تغییر کارها داشته باشید ، برگزاری جلسات به طور منظم مهم است. این اجازه می دهد تا همه با هم جمع شوند و در مورد چگونگی بهبود روند برای ایجاد زمان چرخش سریعتر بحث کنند. هر مشکلی که در خلال تعطیلات قبلی به وجود آمده باشد و مانعی باشد ، باید در جلسات مطرح شود و برای حل آنها باید برنامه ای تنظیم شود.
نتیجه
با خاموشی و چرخش ، برای جلوگیری از خسارات سنگین مالی ، باید زمان خرابی تسهیلات در حداقل ممکن حفظ شود. نکاتی که در این مقاله ارائه شده امیدواریم شما و شرکتتان را در دستیابی به زمان های بهتر چرخش یاری کنید.

توسط