مدیریت_ موفقیت نوشتن در محل کار
این کلاس به من کمک کرد تا از قدرت نوشتن در حوزه تجارت قدردانی کنم. ابتدا ، بخش مقدماتی فصل 2 راجع به روند نوشتن در کار کاملاً بصیرانه دریافتم. جالب بود که یاد بگیریم نوشتن با کیفیت فراتر از استفاده از دستور زبان بی عیب و نقص در یک مقاله معمولی و قابل پیش بینی متشکل از مقدمه ، متن و نتیجه گیری است. نوشتن اثربخش تجاری فرآیندی پویا است که نیاز به تأمل و تلاش قابل توجه نویسنده دارد.
دستیابی به تسلط بر پنج مرحله اساسی یک فرایند م effectiveثر نوشتن ، یعنی تحقیق ، برنامه ریزی ، پیش نویس ، ویرایش و ویرایش ، بسیار هیجان انگیز بود. علاوه بر این ، من اصول جدید نوشتن تجارت را آموختم که مهارت های من را تیز کرد و ابهاماتی را که در درک اینکه چه مواردی باید وارد شود و از چه مواردی باید در اشکال مختلف نوشتن تجارت ، مانند یادداشت ، رزومه و نامه های برنامه ، اجتناب شود ، پاک کردم. و چگونگی سازماندهی اقلام در آن.
تجربه یادگیری و نوشتن یادداشت ها و ایمیل ها کاملاً یک تجربه یادگیری چالش برانگیز بود. من قبل از گذراندن این دوره با یادداشت نویسی آشنایی داشتم ، زیرا همیشه آن را در تابلوهای اعلانات موسسه می دیدم. با این حال ، من به قالب و سایر موارد لازم برای یادداشت خوب توجه نکردم. با تشکر از این کلاس ، اکنون می توانم یک یادداشت کامل تجاری ایجاد کنم و بگویم چه زمانی باید از آن به عنوان یک وسیله ارتباطی در داخل یک سازمان استفاده کنم. من هر روز چند ایمیل غیر رسمی ارسال می کنم. با این حال ، روش های ایجاد ایمیل های رسمی یا تجاری محور برای من به اندازه کافی آشنا نبودند. من هرگز به ایمیل های رسمی علاقه لازم را نداده ام و بدون دانش جدیدی که کسب کرده ام ، از اصول ساده اما اساسی ایمیل های تجاری قدردانی نخواهم کرد ، به عنوان مثال ، کوتاه نگه داشتن پاراگرافها و خطوط ، قرار دادن پیام اصلی در بخش اول ایمیل ، دقت در استفاده از اختصارات و اهمیت انتخاب محتاطانه گیرندگان ایمیل.
خلاصه ای از قالب های مختلف و اجزای ضروری انواع مختلف نامه های تجاری شایسته بود. با این حال ، مهمتر از همه روشن کردن و تأکید بر نکات استناد به احساس خوب بر خواننده نامه به ویژه ، جلوگیری از یک زبان غیر شخصی آموزنده و نگه داشتن خواننده در صف اول نامه با جلوگیری از صحبت بیش از حد در مورد خودم. من همچنین در مورد م componentsلفه های ضروری رزومه برنده شغل که قبل از این کلاس از آنها آگاهی نداشتم یاد گرفتم. من در مورد نوشتن یک رزومه مهارت محور یا عملکردی با تأکید بر مهارتهای گسترده ای که برای مطالب مرتبط مدت طولانی به دست آمده اند ، در مقابل رزومه زمانی که شامل اضافه کردن تقویم جدیدترین تجربه ابتدا به هزینه تخصص قبلی مرتبط تر است ، یاد گرفتم. علاوه بر این ، مفید بود که درباره نیاز به شروع به کار کردن کارنامه شغلی خود و اسنادی که باید در آن بیاورم ، به عنوان مثال ، توصیه نامه ها ، نامه های اعطای بورس تحصیلی ، افتخار برای خدمات اجتماعی ، رزومه و متن نامه علمی.
تکنیک مهم دیگری که از این کلاس کسب کردم نوشتن کتابشناسی حاشیه ای بود. اکنون می توانم تحقیقات آکادمیک خود را با کارآیی بیشتری انجام دهم و ضمن شناسایی و ارزیابی اصلی ترین استدلال ها و نکات مهم کتاب ها ، ژورنال ها و وب سایت های مورد استفاده و ایجاد کتابشناسی حاشیه نویسی آموزنده ، با استفاده از سبک MLA یا APA ، منابع دانشگاهی خود را به طور کارآمدتر انجام دهم و منابع را خلاصه کنم. من همچنین اصول نوشتن دستورالعمل ها و روش های دقیق ، روشن و جامع را یاد گرفتم. اینها شامل روند کلی نوشتن دستورالعمل ها برای اهداف مختلف ، استفاده از یک سبک نوشتاری مناسب ، به عنوان مثال ، افعال در زمان حال و حالت ضروری و سازماندهی قسمتهای اساسی دستورالعمل ها ، یعنی مقدمه ، تجهیزات و لیست مواد ، مراحل در روند ، و یک نتیجه گیری
مهارت مهم دیگری که آموختم نوشتن پروپوزال ، گزارش کوتاه و گزارش های پیچیده تحقیقات تجاری بود. اینها مهارتهای کاملاً جدیدی برای من بودند. من از یادگیری اشکال مختلف گزارش های تجاری ، که شامل دوره ای ، فروش ، پیشرفت ، آزمون و حادثه بود ، قدردانی کردم. با توجه به اینکه در زندگی کاری خود ملزم به نوشتن یک یا چند نوع از این گزارش های کوتاه هستم ، من مشتاقانه علاقه مند به نوشتن آنها هستم ، و اینکه هر نوع گزارش باید شامل چه مواردی باشد. به غیر از کسب اطلاعات در مورد انواع پیشنهادها ، من دستورالعملهای ساده و روشنی راجع به نوشتن موارد برجسته مفید یافتم. اکنون می توانم با حداقل تلاش ، پیشنهادهایی را برای اهداف مختلف و برای مخاطبان مختلف بنویسم. سرانجام ، من از نظر ماهیت عمیق و گسترده پوشش موضوعات در چنین گزارشاتی ، در معرض پیچیدگی ذاتی نوشتن گزارش های طولانی کسب و کار قرار گرفتم. با این حال ، یادگیری فرآیند اساسی برای نوشتن این نوع و بخشهای مهم آنها ، اضطرابی را که از نزدیک شدن به موضوع داشتم کاهش داد.
هنگامی که شروع به مطالعه مبحث نوشتن مشاغل کردم ، تصور کردم که من درباره نوشتن چیزهای زیادی می دانم. این درک هنگام خواندن انواع به ظاهر ساده و بارز نوشتن مانند ایمیل ، به یک چالش تبدیل شد. در ابتدا ، خواندن کسل کننده بود. با این وجود ، هرچه پیشرفت می کردم ، فهمیدم که چیزهای کمی بیش از آنچه فکر می کردم می دانم. این انگیزه برای من ایجاد شد تا مشتاق یادگیری جزئیات انواع نوشتن مشاغل باشم. با تشکر از این کلاس ، احساس می کنم از نظر مهارت و اعتماد به نفس در نوشتن رشد کرده ام. اینجا من می توانم ایمیل های حرفه ای ، انواع مختلف نامه های تجاری ، پیشنهادها ، گزارش های تجاری و دستورالعمل ها و روش های مختصر را بسازم. اکنون می توانم در اینترنت جستجو کنم ، ژورنال ها و کتاب های دانشگاهی پیدا کنم ، و یک کتابشناسی حاشیه ای ایجاد کنم. دانشي كه به لطف اين كلاس به دست آورده ام به نوشتن تكاليف كلاسي من كمك خواهد كرد و در مديريت نوشتن و ارتباط حرفه اي من با ذينفعان و كارمندان تجارت به زبان و قالب مناسب در آينده كمك خواهد كرد.

توسط