ایمیل مارکتینگ با گفتار گفتاری
بعضی اوقات مزایای بازاریابی از طریق ایمیل از آنچه پیش بینی شده بود متمایزتر است. بیشتر بازاریاب های اینترنتی مفهوم اصلی آن را می فهمند که ارسال ایمیل تبلیغاتی به گروه بزرگی از کاربران اینترنت برای تشویق علاقه به محصولات یا خدمات است. درک این مفهوم برای بسیاری آسان است اما گاهی اوقات مزایای بیشتری نیز به همراه دارد. در این مقاله اصول بازاریابی از طریق ایمیل مورد بحث قرار خواهد گرفت و توضیح داده می شود که چگونه گاهی اوقات بازاریابی از طریق ایمیل می تواند بسیار بیشتر از آنچه طراحی شده است برسد. این دسترسی اضافی بسته به کیفیت ایمیل های اصلی و عکس العمل های گیرندگان اصلی می تواند مثبت یا منفی باشد.
این یک مفهوم بسیار ساده است که بسیار مقرون به صرفه است. ایده کلی در پشت آن این است که یک ایمیل به یک لیست توزیع ارسال می شود. این ایمیل ها برای ایجاد علاقه به محصولات یا خدمات ارائه شده توسط مبدأ ایمیل هستند. از لحاظ تئوری ، این مفهوم نمی تواند ساده تر باشد در اینجا بیشتر بخوانید اما به طور قابل توجهی پیچیده تر می شود. یکی از بزرگترین عوامل پیچیده این است که ایمیل های مورد استفاده در این بازاریابی توسط گیرنده ایمیل یا فیلتر هرزنامه ارائه شده توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت به عنوان اسپم در نظر گرفته می شوند. این پتانسیل به تنهایی یک عارضه اساسی ایجاد می کند زیرا بازاریاب های اینترنتی مجبورند تلاش قابل توجهی داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که پیام هایشان در فیلتر هرزنامه محبوس نشده یا بلافاصله توسط گیرندگان با ظاهر شدن هرزنامه پاک می شوند.
هنگامی که پیام های ایمیل به گیرنده رسید ، آنها فرصت کمی دارند تا تأثیر مثبتی بر گیرندگان بگذارند و آنها را برای خرید تحت تأثیر قرار دهند یا حداقل از وب سایت بازدید کنند. ارائه محتوای با کیفیت ، لطیف نگه داشتن تبلیغات و حداقل ارائه بیشتر بخوانید یک اقدام واضح. همه اینها می تواند به انتقال پیام کمک کند و مشتری بالقوه را برای خرید خریداری کند یا حداقل به وب سایت مراجعه کند.
همانطور که قبلاً گفته شد ، هدف یک فعالیت بازاریابی از طریق ایمیل متقاعد کردن گیرنده ایمیل برای خرید یا بازدید از وب سایت است. وقتی گیرنده ایمیل یکی از این اقدامات را انجام می دهد ، موفقیت بزرگی محسوب می شود. با این حال ، به لطف قدرت دکمه جلو ، بازاریابی از طریق ایمیل می تواند در واقع بسیار موفقیت آمیزتر از هر کسی باشد که قصد داشته است.
یک جنبه مهم در بازاریابی از طریق ایمیل این است که وقتی گیرندگان پیامی را دریافت می کنند که فکر می کنند ارزش آن را دارد ، احتمالاً اقدام به خرید می کنند و همچنین ممکن است اطلاعات را به دوست یا عضوی از خانواده خود که ممکن است مورد علاقه آنها باشد نیز ارسال کنند. توانایی ارسال پیام های ایمیل با مشتریان راضی قابل مقایسه است که از طریق دهان به دهان برای تبلیغ کیفیت محصولات یا خدمات دریافتی خود استفاده می کنند. با این وجود ، با قابلیت ارسال پیام الکترونیکی مفید ، موثرتر است و با استفاده از دهان به دهان به نرخ نمایی می رسد. فقط با چند کلیک ماوس ، گیرنده اصلی ایمیل می تواند پیام را به طور همزمان به چندین نفر هدایت کند. این می تواند نتایج قابل توجهی بهتر از آنچه صاحب مشاغل در ابتدا در نظر گرفته بود ، به دست آورد. هیچ تلاش اضافی از طرف صاحب مشاغل لازم نیست.

توسط