توسط

جولای 4, 2021


ارکان برنامه ریزی استراتژیک
برنامه ریزی استراتژیک یک سیستم عملیاتی هماهنگ است که به موسسه کمک می کند تا وضعیت فعلی خود را به یک وضعیت کاملاً جدید تغییر دهد.
این یک چشم انداز از آنچه موسسه باید در آینده باشد ، و یک تعریف از رویکرد است که نشان می دهد چگونه می توان به تغییر در افزایش بازده سازمان و بهبود عملکرد آن دست یافت.
برنامه ریزی استراتژیک یک فرایند پویایی داوطلبانه و منطقی است که به موسسه کمک می کند تا آینده را پیش بینی کند ، بحران ها را پیش بینی کند و چالش ها را برآورده کند. بنابراین ، برنامه ریزی نیاز به هر اقدام معقولی است که به دنبال پایداری و نوسازی نهاد باشد.
اثربخشی برنامه ریزی استراتژیک
اثربخشی برنامه ریزی استراتژیک به بسیاری از مشخصات از جمله مدیریت موثر و واجد شرایط ، کانالهای ارتباطی شفاف و قابل اجرا و گشودگی نهاد مطالب بیشتر نسبت به نظرات و دیدگاههای جدید بستگی دارد که به جلوگیری از بروکراسی و سکون فکری کمک می کند. رهبری بینش و تفکر استراتژیک نقش اساسی در موفقیت برنامه ریزی استراتژیک دارد.
ارکان برنامه ریزی استراتژیک
برنامه ریزی استراتژیک مبتنی بر ارکان اصلی است:

* ارائه یک سیستم تشویقی که همه کارمندان و شرکای موسسه را ترغیب می کند تا در روند برنامه ریزی شامل چشم انداز ، اجرا ، بررسی و توسعه شرکت کنند.

* پایگاه جامع و گسترده ای از اطلاعات و داده ها در مورد نهاد و محیط پیرامونی آن از ابعاد مختلف و نیازها و آرزوهای جامعه.

* عینیت در تحلیل و بحث در عمق بیشتر برای بررسی همه گزینه ها و گزینه ها.
با این حال ، روند برنامه ریزی باید شامل همه مراحل فرآیند باشد. باید فضایی ایجاد کند که به همه طرفها امکان مشارکت ، برقراری ارتباط و اشتراک اطلاعات و نظرات را بدهد.
فرایند برنامه ریزی استراتژیک مستلزم مشارکت افرادی است که در حال و آینده سازمان هستند و توسط تیم واجد شرایط هدایت می شوند.
این امر همچنین نیاز به یک چشم انداز ، یک برنامه استراتژیک دارد که می تواند توسط موسسه در مراحل مختلف از طریق تصویب برنامه های سالانه یا دوره ای ، مسئولیت ، تعهد و مشارکت کل سطوح مدیریت اجرا شود.
اگر برنامه ریزی استراتژیک دستیابی به هدفی خاص است ، این بدان معنا نیست که این هدف لزوماً از قبل تعریف شده است. بنابراین ، موسسه باید گزینه های متعددی را در رابطه با وجود ، عملکرد و سیاست و اهداف کلی آن در نظر بگیرد.
یک مزیت اضافی برنامه ریزی استراتژیک این است که یک ستون اساسی مدیریت است و دیدگاه مشترکی را برای کارکنان فراهم می کند و تعهد همه اعضا را تقویت می کند. همچنین تحریک وجوه را تحریک می کند و در مواجهه با بحران ها و خطرات کمک می کند و اولویت ها را در گزینه های ممکن تعیین می کند.
مراحل برنامه ریزی استراتژیک
روند برنامه ریزی ادامه مطالب استراتژیک با توجه به یک رویکرد خاص اجرا می شود که می تواند در:
1- تشکیل تیم / رهبری برای مدیریت فرایند برنامه ریزی استراتژیک. رهبری که دارای دانش و مهارت بالایی در برقراری ارتباط و روح نوآوری ، ابتکار و خلاقیت است.
2- شناسایی پیام: پیام به معنای هویت موسسه ، دلایل وجود آن و مسائلی است که در حال انجام آن است. این یک پیوند محکم با فلسفه و ارزشهایی است که اهداف بنیاد را تنظیم می کند.
3- چشم انداز: واقعیتی طولانی مدت است که نمی بینیم. با این حال ، این یک واقعیت ممکن است که به دنبال دستیابی به آن هستیم. چشم انداز را می توان نوشت یا تعبیه کرد. این همان چیزی است که آرزوی دستیابی به آن را داریم و لزوماً چیزی نیست که بتوانیم به آن دست یابیم.
4- چشم انداز و پیام را مرور کنید.
5- تجزیه و تحلیل محیط خارجی شامل ابعاد اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و جمعیتی به منظور شناسایی منابع ، زمینه و فرصت های موجود و همچنین اجبار و چالش ها.

* موسسه را تجزیه و تحلیل کنید و نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید تا بدانید که منابع داخلی موجود و منابعی که باید از طریق مشارکت یا حمایت شخص ثالث شناسایی شوند. 7 – گزینه ها و گزینه ها را از طریق یک بحث عینی که همه بازیگران در آن مشارکت دارند ، مطالعه کنید.
ایجاد یک استراتژی:
1- طراحی یک طرح اولیه:

* اهداف: اهداف استراتژیک و اهداف میانی.

* نتایج مورد انتظار.
*شاخص ها.
*فعالیت ها.
* مکانیسم های ردیابی و ارزیابی.
2- طرح را با ذینفعان بررسی کرده و برای اصلاح آن تلاش کنید.
3- اجرای برنامه استراتژیک.
4- در صورت لزوم ، اجرا و اصلاح را بررسی کنید.
برنامه ریزی استراتژیک آسان نیست ، به تلاش ، وقت ، صبر و استقامت و همچنین تلاش های شایسته و رهبری واجد شرایط نیاز دارد.
مهمترین عواملی که ممکن است در تدوین برنامه استراتژیک تأثیرگذار باشد ، فرضیات کاذب ، انتظارات خوش بینانه و غیرواقعی است ، بدون ذکر نقاط ضعف در تحلیل ریسک ، نقاط ضعف و قوت برای سازمان یا در تجزیه و تحلیل فرصتها و ساختار پیرامونی.
آموزش برنامه ریزی استراتژیک
تمرکز بر اهمیت آموزش در این دوره ضروری است ، در حالی که در آینده نیاز به آموزش بیش از آن است که به دلیل گسترش گسترده و قطعی در همه زمینه ها از طریق آموزش موثر برای توسعه و توسعه منابع انسانی به عنوان این تمرکز است هدف اصلی برای دستیابی به اهداف.
از نتایج بالا نتایج زیر را پیدا کردیم:

* برنامه ریزی استراتژیک سیاست مهمی برای روند اداری و منابع انسانی در نظر گرفته شده است.

* منابع انسانی یکی از مهمترین عناصر تولید به حساب می آیند زیرا انسان ابزار توسعه و هدف آن است.

* اهمیت یک مدیر استراتژیک کارآمد و پیچیده.

* آموزش دانش را افزایش می دهد ، مهارت را جلا می بخشد و رفتار را تغییر می دهد.ارکان برنامه ریزی استراتژیک

 

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.