آینده برون سپاری فناوری اطلاعات در فیلیپین
به طور خلاصه ، برون سپاری می تواند به عنوان تفویض وظایف اصلی مطالب مرتبط و غیر اصلی شرکت ها به سایر ارائه دهندگانی که دارای تخصص در ارائه خدمات خاص هستند ، تعریف شود.
طی سالهای گذشته ، فیلیپین به مکه جدید برون سپاری فرآیند تجارت تبدیل شده است. در حقیقت ، این صنعت به عنوان سومین صنعت بزرگ در عرصه جهانی شناخته می شود. 80 درصد عملیات BPO در صنعت مرکز تماس متمرکز است. این کشور به تخصص خود در خدمات مشتری و توابع کمک فنی افتخار می کند. این نقاط قوت باید مدارکی باشد که فیلیپین به عنوان “پایتخت مرکز تماس جهان” برچسب گذاری شود.
روند جهانی موقعیت های IBM در نیویورک ، گزارشی را در سال 2010 منتشر کرد که در آن برتری این کشور در برابر رقیب اصلی خود – هند را تأیید کرد. فیلیپین اکنون دارای 350،000 نماینده مرکز تماس است که در صنایع بانکی ، مسافرتی ، مخابراتی و سایر خدمات فعالیت می کنند.
از سال 2006 ، رشد چشمگیری در تجارت برون سپاری وجود داشته است. ارقام نشان می دهد که صنعت برون سپاری فیلیپین سالانه 46 درصد گسترش می یابد. در رابطه با این موضوع ، راجا میترا ، مشاور بانک جهانی ، مطالعه ای را با تمرکز بیشتر بر تأمین منابع مالی فرآیند تجارت فناوری اطلاعات فیلیپین (IT-BPO) انجام داد. وی پیش بینی کرد که اگر دولت در توسعه این بخش موفق شود ، صنعت برون سپاری می تواند تا سال 2020 به بیش از 50 میلیارد دلار برسد.
ظاهراً ، فیلیپین در عملکرد خود پیروز بوده است به طوری که سرانجام نه تنها برای عملکردهای اصلی صدای خارج از اختیار بلکه برای تفویض خدمات غیر صوتی مانند فناوری اطلاعات به مقصدی جذاب تبدیل شد.
در گزارش خود ، میترا همچنین اشاره کرد که 5 درصد از کل تولید ناخالص داخلی فیلیپین در سال 2010 از بخش برون سپاری تأمین می شود. وی حتی در صنعت IT ابراز اطمینان کرد. وی معتقد است اگر دولت بتواند تلاش های بیشتری را در تقویت بخش IT كشور انجام دهد تا بتواند آن را برای شكوفایی IT-BPO به مراتب پیشرفت دهد ، می تواند تولید ناخالص داخلی را تا 11 درصد افزایش دهد. چنین تلاشهایی سرانجام به رشد بی سابقه ای در اقتصاد کشور منجر می شود.
میترا با اعتراف به اینکه صنعت برون سپاری زمینه اشتغال بسیاری از فیلیپینی ها را فراهم کرده است ، اظهار داشت: “توسعه همزمان فناوری اطلاعات ، مخابرات ، آموزش و سایر بخشهای اقتصاد دانش و تقویت هم افزایی های بالقوه بین BPO و سایر بخشهای ICT و هر دو در مهم است. از نظر بازارهای خارجی و داخلی. چنین تحولی نوید قابل توجهی می دهد که می تواند در جهت دستیابی به رشد اقتصادی پایدار و فراگیر نقش بسزایی داشته باشد “.
در حال حاضر گفته می شود که صنعت IT فیلیپین هنوز در حال توسعه است. اما با شدت گرفتن رقابت در بخش توسعه نرم افزار و شرکت های مستقر در ایالات متحده به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های سربار هستند ، صنعت مطمئناً آینده روشنی در پیش دارد. در مورد فیلیپین ، اگر دولت فقط بتواند با چالش تقویت زیرساخت های فناوری اطلاعات خود مقابله کند ، این کشور از مزایای فرصت های بیشتری برای جذب سرمایه گذاران خارجی بهره مطالب مرتبط می برد تا مراکز تجاری خود را در فیلیپین تأسیس کنند و تأمین منابع مالی IT خود را آغاز کنند. در کشوری با پتانسیل های فراوان از نظر کارکنان ماهر فناوری اطلاعات و چابکی اقتصادی فعالیت می کند.
هیچ مشکلی برای برون سپاری مشتری وجود ندارد زیرا شرکتهای برون سپاری فیلیپین برای نمونه سازی خدمات قابل اعتماد و با کیفیت ، انطباق بین المللی بالا و نیروی کار متخصص متخصص در بخش فناوری اطلاعات همچنان باقی مانده اند.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.