مردی که پول رشوه را در پس زمینه سیاه در جیب می گذارد،

kwanchaichaiudom/iStock از طریق Getty Images

kwanchaichaiudom/iStock از طریق Getty Images
من آخرین بار در مورد LKQ Corporation ( LKQ ) در مقاله خود نوشتم که LKQ Corporation خطراتی دارد، اما من اینجا خریدار هستم که در 22 نوامبر 2020، حدود 14 ماه پیش منتشر شد. در آن مقاله، من فرآیند ارزیابی خود را برای LKQ و چرایی خرید سهام را توضیح دادم. (اگر به این فرآیند علاقه دارید، لطفاً روی خط بالا کلیک کنید و آن مقاله را بخوانید.) از آن زمان، LKQ بسیار خوب عمل کرده است.

نمودار سهام LQK
داده ها توسط YCharts

LKQ حدود 56 درصد بازدهی داشته است و عملکرد S&P 500 را در همان دوره زمانی تقریباً دو برابر کرده است. این هفته در LKQ سود گرفتم و در این مقاله دلیل این کار را توضیح خواهم داد.
دو مقاله آخر من نیز در مورد سهامی بود که اخیرا فروختم. مقاله اول در مورد درخت دلار ( DLTR ) بود. من آن سهام را به دلایل ارزش گذاری فروختم. مقاله دوم در مورد US Bancorp ( USB ) بود، و من آن سهام را فروختم زیرا احتمالاً به اوج چرخه‌ای خود رسیده بود (یا حداقل احتمال آن به اندازه‌ای بالا بود که ریسک / پاداش در چند سال آینده به سمت پایین منحرف شود. ). من LKQ را به دلایل متفاوتی فروختم، اما شاید این مهم ترین دلیلی باشد که سرمایه گذاران باید از آن آگاهی داشته باشند، زیرا همین پویایی در مورد بسیاری از سهام فناوری با ارزش بالا که این روزها بر شاخص های بازار تسلط دارند، صدق می کند.
من در یک لحظه وارد جزئیات خواهم شد، اما دلیل اصلی من در LKQ به سود، خطر چیزی بود که من آن را "ریسک رونق/شکست" می نامم. و ریسک رونق/رکود کمی متفاوت از ریسک ارزش گذاری یا ریسک چرخه ای "عادی" است که من سعی می کنم با Dollar Tree و US Bancorp از آن اجتناب کنم.
بیایید با بررسی تاریخچه درآمد LKQ شروع کنیم.
قبل از اینکه یک سهام را تجزیه و تحلیل کنم، همیشه ابتدا تاریخچه درآمد و تاریخچه قیمت آن را بررسی می‌کنم تا مشخص کنم کدام نوع تحلیل برای سهام بهتر است. به عنوان مثال، برای Dollar Tree از چیزی که من آن را "تحلیل سود چرخه کامل" می نامم و برای US Bancorp از آنچه من آن را تجزیه و تحلیل "چرخه ای عمیق" می نامم استفاده کردم. تعیین این که از کدام سبک تجزیه و تحلیل استفاده شود توسط تاریخچه سود مشخص شد.

رشد درآمد LKQ

نمودارهای سریع (حاشیه‌نویسی توسط کوری کرامر)

نمودارهای سریع (حاشیه‌نویسی توسط کوری کرامر)
یکی از عواملی که در وهله اول مرا به سمت LKQ جذب کرد این بود که رکورد فوق العاده ای از رشد EPS داشت که با هر یک از سهام های بزرگ فناوری همتراز بود، اما زمانی که خریدم فقط بین 14-15 P/E معامله می شد. آی تی. که در آن زمان ریسک/پاداش بسیار خوبی داشت. بازی پایانی فرآیند تولید یک CAGR 10 ساله مورد انتظار برای سهام بر اساس EPS، رشد درآمد و بازگشت میانگین قیمت است. پس از گذراندن این فرآیند، من تخمین زدم که CAGR 10 ساله برای LKQ در آن زمان حدود 13.59٪ + بود. محدوده اصلی من برای خرید سهام "درآمد تمام چرخه" این است که اگر CAGR 10 ساله بیش از 12 باشد، سهام "خرید" باشد، اگر بین 4٪ و 12٪ باشد "نگهداری" است، و پایین تر 4% "فروش" است. LKQ در نوامبر سال 2020 بسیار بالاتر از آستانه 12٪ من بود و به همین دلیل سهام را در آن زمان خریدم.
چیزی که LKQ را به یک مطالعه موردی جالب تبدیل می کند، این است که در حال حاضر، CAGR 10 ساله LKQ هنوز بسیار بالا است، در +13.46٪، که نشان می دهد هنوز باید یک "خرید" باشد، اما، به جای ادامه دادن به آن، من فروخته اند. پس چه چیزی می دهد؟

پیش بینی رشد درآمد LKQ

نمودارهای سریع (حاشیه‌نویسی توسط کوری کرامر)

نمودارهای سریع (حاشیه‌نویسی توسط کوری کرامر)
سال گذشته، LKQ بزرگترین EPS یک ساله در تاریخ خود را به عنوان یک شرکت سهامی عام تجربه کرد. در دو سال منتهی به سال 2021، EPS با نرخ تک رقمی رشد کرد و در دو سال آینده، تحلیلگران انتظار دارند EPS تک رقمی نیز رشد کند. در مقایسه با 52 درصد LKQ که در سال گذشته مشاهده شد، روند سود طولانی‌تر و ثابت‌تر حدود -80 درصد کندتر از آن است. و این در صورتی است که تحلیلگران نسبت به آینده کوتاه مدت خیلی خوشبین نباشند. دلیل خوبی وجود دارد که فکر کنیم آنها ممکن است باشند. یکبار مسائل مربوط به محرک های دولتی و زنجیره تامین، که هر دو احتمالاً در سال 2022 کاهش می یابند و تا سال 2023 کاملاً از بین خواهند رفت، به این معنی است که اگر قرار بود رشد EPS مطابق با روند قبلی منتهی به مسائل محرک و زنجیره تامین باشد، در عوض تحلیلگران 4.35 دلار به ازای هر سهم اکنون انتظار دارند از درآمد سال 2023 ما 2.97 دلار به ازای هر سهم دریافت کنیم. تجربه به من آموخته است که نوعی ناامیدی در انتظارات منجر به کاهش قیمت سهام می‌شود، و من می‌خواهم از آن اجتناب کنم، بنابراین چند هفته پیش در موقعیت LKQ توقف کردم، و این هفته گذشته آغاز شد، و من سود کردم. .
گاهی اوقات وقتی من چنین مقالات شخصی "فروش" را می نویسم، خوانندگان با سادگی آنها مشکل دارند. اغلب آنها می خواهند توضیحی بزرگ و طولانی درباره کسب و کار و جزئیات در مورد اهداف بلندمدت و رقابت، مدیریت، و طیف وسیعی از مسائلی که یک فرد در صورت تمایل به انجام این کار بنویسد. اما، نظر من این است که پر کردن یک مقاله با این اطلاعات در حالی که هیچ تاثیری در مورد اینکه چرا هفته گذشته واقعاً به سود من رسیده‌ام، برای من کمی غیر صادقانه است. وقتی محرک های دولتی، مشکلات زنجیره تامین و COVID، ساده ترین توضیح برای جهش عظیم EPS در سال گذشته باشد، واقعاً هیچ یک از جزئیات این مشاغل وجود ندارد که احتمالاً نظر من را تغییر دهد. این بدان معنا نیست که ممکن است در نهایت اشتباه نکنم. من خیلی خوب ممکن است. اما من فکر می کنم که شانس به سمت من است.
من همیشه به عنوان یک نویسنده این مسئولیت را احساس می کنم که وقتی یک مقاله نزولی در مورد سهام می نویسم فکر می کنم ارزش فروش دارد، همچنین ایده ای در مورد اینکه با عواید آن چه باید کرد را در نظر می گیرم. با وجود تورم بسیار بالا در حال حاضر، پول نقد چندان جذاب نیست. امسال، تصمیم گرفته‌ام آنچه را که پول «پیش‌فرض» خود می‌نامم، یعنی پولی که برای یافتن خانه در یک سهام جدید منتظر می‌ماند، در یک ETF تخصیص رشد هسته‌ای پروکسی 60/40 iShares ( AOR ) قرار دهم. این ETF نسبت به کل بازار نوسانات کمتری دارد و همچنین به سمت قرار گرفتن در معرض بین‌المللی بیشتر متمایل می‌شود، که فکر می‌کنم از آنجایی که وزن سهام‌های فناوری ایالات متحده در AOR کوچک‌تر است، آن را دفاعی‌تر می‌کند. تا کنون، امسال، برآورد من ثابت کرده است که درست است.

قیمت LKQ در مقابل SPY در مقابل QQQ
داده ها توسط YCharts

از سال تا به امروز، AOR تقریباً نصف سرعت SPY و 1/3 نرخ QQQ کاهش یافته است. و اگر بازار در نقطه‌ای معکوس شود و رشد کند، AOR باید مقدار مناسبی از پتانسیل صعودی را نیز بدست آورد.
بخش عمده ای از کاری که من در مورد سرمایه گذاری سهام انجام می دهم این است که سعی کنم سهام هایی را پیدا کنم که پتانسیل صعودی مشابهی با همتایان خود یا بازار دارند، اما پتانسیل منفی کمتری دارند. تجربه من این بوده است که اکثر سرمایه گذاران یکی از این دو مشکل را دارند، یا نمی توانند پاداش صعودی بالقوه را در سهام ببینند یا ریسک را در سهام مشاهده نمی کنند. در طول بازارهای صعودی، اکثر مردم ریسک‌ها را درک نمی‌کنند. در طول بازارهای نزولی، اکثر مردم از دیدن پاداش‌های بالقوه شکست می‌خورند. در نوامبر 2020، جوایز بالقوه LKQ به نظر من بیشتر از خطرات بود. اکنون، این وضعیت معکوس شده است و به نظر من در مقایسه با AOR جایگزین، خطرات بالقوه بیشتر از پاداش است.
این مقاله سومین قسمت از مجموعه چهار قسمتی است که در حال نوشتن آن هستم و دلایل فروش سهام خاص را توضیح می دهم. هر زمان که ممکن است، من دوست دارم به عنوان مثال رهبری کنم، بنابراین اینها همه سهامی هستند که در واقع مالک آنها بودم و مقالات عمومی درباره آنها نوشتم، که اکنون به دلایل مختلف (هر چند مرتبط) می فروشم. مقاله بعدی من این مجموعه را کامل می کند و پس از آن، قصد دارم چند مقاله با محوریت کلان دقیق تر در مورد این موضوع بنویسم، اما ابتدا می خواستم نمونه هایی مفصل و مختص به سهام از تفکر خود در مورد این موضوع ارائه دهم که توسط واقعی پشتیبانی می شود. -اقدامات زندگی
من کار مشابهی را چهار سال پیش انجام دادم، در ژانویه 2018، زمانی که به اشتراک گذاشتم که در سهام دوره‌ای عمیق BorgWarner ( BWA ) پس از تقریبا دو برابر شدن سود می‌برم. بلافاصله پس از آن، من شروع به هشدار به سرمایه گذاران در مورد سهام دوره ای عمیق کردم که باید در نظر گرفتن سود نیز در نظر بگیرند. اسم آن سریال را گذاشتم «تا کجا می توانستند بیفتند؟». امید من این است که با الگوبرداری، این بار در قانع کردن مردم در مورد منفی بالقوه نگهداری طولانی مدت و در شرایط نادرست از این سهام بی ثبات، موفق تر باشم.
اگر استراتژی‌های من را جالب، مفید یا سودآور یافته‌اید، با پیوستن به باشگاه سرمایه‌گذاران چرخه‌ای ، از ادامه تحقیقات من حمایت کنید. فقط 30 دلار در ماه است، و اینجا جایی است که من آخرین تحقیقات و ایده های انحصاری کوچک و متوسط خود را به اشتراک می گذارم. آزمایشات دو هفته ای رایگان است.
این مقاله توسط
تحلیل من بر ماهیت چرخه ای شرکت های منفرد و به طور کلی بازارها متمرکز است. من یک رویکرد منحصربه‌فرد برای تخمین ارزش منصفانه سهام دوره‌ای ایجاد کرده‌ام، و این رویکرد به من اجازه می‌دهد تا با دقت بیشتری نزدیک به انتهای چرخه خرید کنم.
سوابق تحصیلی من در علوم سیاسی است و دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس نظریه سیاسی از دانشگاه ایالتی آیووا هستم. در سال 2015 به دلیل تحقیقاتم در مورد محافظه کاری، جایزه تعالی پژوهشی فارغ التحصیل را دریافت کردم.
افشا: من/ما موقعیت خرید سودمندی در سهام AOR، BWA از طریق مالکیت سهام، اختیار معامله یا سایر مشتقات داریم. این مقاله را خودم نوشتم و نظرات خودم را بیان می کند. من برای آن غرامت دریافت نمی کنم (غیر از جستجوی آلفا). من با هیچ شرکتی که سهام آن در این مقاله ذکر شده است رابطه تجاری ندارم.

source

توسط خبرساز