زن دامدار که با اسبش کار می کند

stockstudioX/E+ از طریق Getty Images

stockstudioX/E+ از طریق Getty Images
Boot Barn Holdings, Inc. (NYSE: BOOT ) پیشروترین خرده‌فروش پوشاک غربی در کشور است. هنگامی که در اکتبر در جستجوی آلفا برای اولین بار Boot Barn را پوشش دادم، به درآمد قوی و نرخ رشد EPS شرکت و مزیت بازار آن‌ها به دلیل نداشتن رقابت مستقیم مستقیم در اندازه آنها اشاره کردم. از زمانی که در مورد Boot Barn نوشتم، شرکت یک فصل قوی دیگر را گزارش کرد و قیمت سهم از حدود 100.00 دلار به ازای هر سهم به 134.50 دلار افزایش یافت. اگرچه راهنمایی های اولیه برای پروژه های سه ماهه سوم آینده نتایج بسیار قوی تری را نشان می دهد، قیمت سهام دوباره کاهش یافته است. در حال حاضر، در حال حاضر کمتر از 100.00 دلار برای هر سهم است. من معتقدم که عقب نشینی بیش از حد انجام شده است و ممکن است فرصتی برای کسانی باشد که به این شرکت علاقه مند هستند.

آرم شرکت

لوگوی انبار چکمه

انبار چکمه

لوگوی انبار چکمه
انبار چکمه
منبع تصویر، داده و اطلاعات: Boot Barn ، Macrotrends و YCharts
Boot Barn به رشد سریع خود ادامه می دهد. مجموع درآمد سال مالی 21 با 893 میلیون دلار کمتر از 1 میلیارد دلار بود، اما در سه ماهه دوم سال مالی 22 آنها قبلاً بیش از یک میلیارد فروش برای TTM داشتند. Boot Barn باید سه ماهه سوم سال مالی 22 خود را در چند روز آینده گزارش دهد، اما با اطلاعات اولیه که منتشر کردند، فروش این شرکت تنها در 3 سه ماهه اول سال مالی 22 از 1 میلیارد دلار عبور کرده است.
یک میلیارد درآمد نشان دهنده یک نقطه عطف بزرگ است، اما در حالی که یک چهارم دیگر برای گزارش باقی مانده است، آنها نه تنها یک شرکت میلیارد دلاری هستند، بلکه در راه رسیدن به میلیارد دلار بعدی هستند. در واقع، برنامه رشد شرکت شامل بیانیه ای در مورد افزایش مقیاس کسب و کار برای حمایت از نیازهای آینده یک عملیات خرده فروشی چند میلیارد دلاری است. این برای Boot Barn نباید خیلی سخت باشد، زیرا آنها معتقدند که در موقعیتی قرار دارند که واحدهای فروشگاهی جدید را حداقل 10٪ در سال در سال های آینده رشد دهند.
نقشه های شرکت زیر پیشرفت آنها را در دهه گذشته نشان می دهد. این شرکت معتقد است که حتی در برخی از مناطقی که ممکن است به خوبی پوشش داده شده باشند، گسترش قابل توجهی در دسترس است. همچنین، آنها متوجه می شوند که فروشگاه های جدیدی که در شمال شرق افتتاح می کنند به خوبی پذیرفته شده اند و حتی فراتر از انتظارات آنها هستند.

نقشه‌هایی که سال 2012 و سپس مکان‌های فروشگاه فعلی را نشان می‌دهند

گسترش فروشگاه

انبار چکمه

گسترش فروشگاه
انبار چکمه
این شرکت خاطرنشان کرد که آنها توانستند در طول همه گیری باز بمانند، زیرا بسیاری از کالاهای آنها مربوط به کار است و بنابراین یک ضرورت است. این امر مزایایی مانند توانایی حفظ کارکنان را به همراه داشت، اما همچنین، آنها به باز کردن فروشگاه‌های جدید در طول همه‌گیری ادامه دادند. بوت بارن معتقد است که آن فروشگاه های جدید در آن زمان مزیت رقابتی را مشاهده کردند. مشتریانی که معمولاً ممکن است به یک فروشگاه کوچکتر مانند مادر و پاپ مراجعه کنند، بسیاری از آن فروشگاه ها را بسته بودند. Boot Barn توانست این مشتریان را جذب کند و شاید روابط بلندمدتی ایجاد کند که بتواند برای سال‌های آینده ادامه یابد.
کسب و کار تجارت الکترونیک Boot Barn با 57 درصد افزایش در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه مشابه دو سال قبل، به عملکرد خوب خود ادامه می دهد. درس های آموخته شده از این بیماری همه گیر از چندین جهت به شرکت کمک می کند. برای مثال، Boot Barn دریافته است که می‌تواند با انجام سفارشات آنلاین خود از موجودی موجود در کل زنجیره فروشگاه‌ها و ارسال به مکان مورد نیاز، سطوح موجودی را بسیار بهتر کنترل کند.
استراتژی جابجایی کالا به عنوان چنین، که توسط همه‌گیری ایجاد شده است، اکنون برای کنترل موجودی، کاهش هزینه‌ها و افزایش حاشیه استفاده می‌شود. این امر به ویژه در این زمان که حمل و نقل کالاهای جدید پرهزینه و کمتر به موقع است مفید است. حتی به شرکت در مدیریت کالاهای ترخیص کمک می کند. Boot Barn معمولاً موجودی ترخیص کالایی زیادی را حمل نمی‌کند، اما حرکت محصولات به مکان‌هایی که مورد نیاز هستند، نیاز به ترخیص کالا را کاهش می‌دهد.
این شرکت همچنین خاطرنشان می کند که مارک های انحصاری آن فروش خوبی دارند و این برندها 28.8 درصد از فروش خالص را در سه ماهه دوم داشتند. برندهای انحصاری Boot Barn به قدری خوب عمل کرده اند که سه مورد از آن برندها در بین 5 برند برتر فروشگاه قرار می گیرند. Boot Barn خاطرنشان می کند که مارک های انحصاری آن در مدیریت عرضه موجودی و کاهش هزینه هایی مانند حمل و نقل به آنها انعطاف پذیری می دهد. این به شرکت اجازه می دهد تا قیمت ها را پایین نگه دارد و برخی از اثرات تورمی را برای مشتری کاهش دهد.
مانند برخی دیگر از خرده فروشان، Boot Barn دریافته است که تقاضای بالای مصرف کنندگان اخیر به آنها اجازه می دهد تبلیغات خود را متمرکز کنند و در برخی از هزینه ها صرفه جویی کنند. همچنین، تبلیغات کمتر و نشانه گذاری کمتری مورد نیاز است، که بیشتر به ایجاد حاشیه بهتر کمک می کند.

سه مدل لباس مد بوت بارن

مد انبار چکمه

انبار چکمه

مد انبار چکمه
انبار چکمه
در آخرین مقاله‌ام، TTM EPS موجود را 3.37 دلار در نظر گرفتم، و از P/E فعلی حدود 30 استفاده کردم تا مشخص کنم که در حدود 100.00 دلار هر سهم، سهام نزدیک به ارزش منصفانه است. بر اساس داده های Macrotrends، TTM EPS فعلی امروز 4.43 دلار است. P/E بازار کنونی به حدود 21 کاهش یافته است، البته این قیمت امروز در بازار فعلی حدود 93.00 دلار است.
همانطور که گفته شد، داده های Q3 به زودی منتشر خواهد شد، اما شرکت قبلاً راهنمایی هایی را ارائه کرده است که انتظار دارند Q3 حدود 2.27 دلار در EPS بازده داشته باشد. اگر TTM را با استفاده از آن داده ها به روز کنیم، شاهد یک TTM EPS 5.70 دلاری خواهیم بود. در 21 P/E که به معنای قیمت منصفانه بازار 119.70 دلار است.
استفاده از 30 P/E برای ارزش بازار منصفانه در آخرین گزارش منطقی‌تر بود. بدیهی به نظر می رسید که سال نتایج بهتری به همراه خواهد داشت و بازار به آن اجازه می دهد. ثابت شد که این رویکرد صحیحی است زیرا اعداد اولیه Q3 از استفاده زودتر از P/E بالاتر در پیش‌بینی پشتیبانی می‌کنند.
من فکر می کنم که وضعیت آینده نیز به همان اندازه قوی است، اگر نه بیشتر. اما برای محافظه کارانه تر، از میانگین P/E 5 ساله برای Boot Barn استفاده می کنم، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است.

ماژی که 5 سال حداقل، حداکثر، رسانه، و میانگین P/E را نشان می دهد

محدوده نسبت P/E 5 ساله

YCharts

محدوده نسبت P/E 5 ساله
YCharts
با پیش بینی TTM EPS 5.70 دلار و میانگین P/E 22.61، ارزش بازار منصفانه را برای Boot Barn در 128.88 دلار تعیین می کند. من معتقدم که 128.88 دلار ارزش منصفانه فعلی Boot Barn است، مشروط به نتایج واقعی که شرکت برای سه ماهه سوم ارسال می کند. در 128.88 دلار، قیمت منصفانه نسبت به قیمت فعلی بازار یک سود قابل توجه است.
هنگامی که به روند فروش و روندهای EPS نگاه می کنید، نتیجه گیری اینکه TTM کامل سال مالی 22 EPS احتمالاً به افزایش ارزش بازار منصفانه کمک می کند دشوار نیست.

نمودار فروش خالص از سال مالی 13

نمودار فروش خالص

انبار چکمه

نمودار رشد EPS را از سال 2015 نشان می دهد

نمودار رشد EPS

گرایش های کلان

نمودار فروش خالص
انبار چکمه
نمودار رشد EPS
گرایش های کلان
به طور کلی، من فکر می کنم چشم انداز بلندمدت برای افزایش قیمت سهام بسیار خوب است. رشد قوی و ثابت است و احتمالاً می‌توان از آن برای توجیه P/E بهتر از متوسط استفاده کرد. اما من این بار موضع محافظه‌کارانه‌تری اتخاذ می‌کنم، زیرا در حال حاضر با توجه به اینکه شرایط بازار ممکن است در حال تغییر باشد، عدم اطمینان بیشتری وجود دارد.
این شرکت لیست کاملی از خطرات را در پرونده سالانه خود ارائه می دهد. خواندن آن را به طور کامل توصیه می کنم، اما چند نکته را اضافه می کنم.
Boot Barn مقداری فصلی در فروش خود خواهد داشت، و سه ماهه آینده ممکن است بیش از آنچه در سال مالی 22 شاهد آن بودیم، منعکس کننده آن باشد. اما شایان ذکر است که Boot Barn به دلیل بسیاری از کالاهایشان، به اندازه برخی خرده فروشان دیگر تابع فصلی نیست. برای پوشاک کاری است که نیاز به تکمیل منظم دارد.
Boot Barn برای نیروی کار رقابت می کند و این شرکت شاهد برخی افزایش در هزینه های حقوق و دستمزد بود. همچنین هزینه های بازاریابی نسبت به سال گذشته بیشتر بود. من معتقدم که بسیاری از اینها ممکن است بیشتر نتیجه بازگشت تقاضای مصرف کننده باشد که پس از بدترین روزهای همه گیری رخ داد.
تامین و موجودی یکی از نگرانی های عمده خرده فروشان در حال حاضر است. این شرکت معتقد است که در فصل تعطیلات موقعیت خوبی داشته است. به عنوان مثال، موجودی فروشگاه های مشابه در سه ماهه دوم در مقایسه با سه ماهه مشابه در سال مالی 21، 8.8 درصد افزایش یافته است. آنها این را در زمانی که رشد فروش 60 درصد افزایش یافته بود، به عنوان یک دستاورد کاملاً یک دستاورد می دانند.

مدل‌هایی که از پوشاک و لوازم جانبی Boot Barn از جمله کلاه‌های غربی استفاده می‌کنند

پوشاک و لوازم جانبی بوت انبار

انبار چکمه

پوشاک و لوازم جانبی بوت انبار
انبار چکمه
با سرعتی که Boot Barn در حال رشد است، طراحی اهداف بسیار بالاتر از ارزش منصفانه فعلی بسیار آسان است. Boot Barn یک شرکت با کیفیت است که در حال اجرای یک برنامه رشد قوی است و آنها فرصت کافی برای ادامه عرضه فروشگاه خود در سراسر کشور دارند.
همانطور که گفتم، فکر می کنم اعداد من محافظه کارانه هستند. من متوجه هستم که نگرانی هایی وجود دارد که خرده فروشی به طور کلی ممکن است تا سال 2022 کاهش یابد زیرا ممکن است تقاضای متوقف شده کاهش یابد و پول محرک متوقف شود. ممکن است شایستگی زیادی در آن وجود داشته باشد، اما همچنین ممکن است خوب باشد که به خاطر داشته باشید که بسیاری از مشاغل Boot Barn فقط دوره ای نیستند.
من فکر می کنم فروش Boot Barn و EPS احتمالاً در سال مالی 23 بالاتر خواهد رفت. گفتن با چه نرخی دقیقاً دشوار است، اما آنها سابقه خوبی دارند. و حتی اگر فروش بیشتر کاهش یابد، من انتظار دارم که TTM EPS جدیدتر حداقل از قیمت منصفانه بازار که من تعیین کردم پشتیبانی کند. در 128.88 دلار، که معیار خوبی بالاتر از قیمت سهم بازار امروز است.
و اگر سال مالی 21 یک سال استثنایی است، برخی می گویند "در حالی که آفتاب می تابد، یونجه درست کنید" هرگز ضرری ندارد، به خصوص اگر قبلا انبار را دارید. Boot Barn دقیقاً همین کار را انجام می دهد زیرا آنها باقی مانده وام مدت دار 50 میلیون دلاری را پرداخت کردند و سه ماهه دوم را بدون بدهی معوق و 39.5 میلیون دلار نقد به پایان رساندند. بدون توجه به شرایط اقتصادی، موقعیت بسیار خوبی است. Boot Barn برای شرایط آب و هوایی در هر شرایطی آماده به نظر می رسد.

چکمه در برف

چکمه در برف

انبار چکمه

چکمه در برف
انبار چکمه
یا به قول خودشان، هر آب و هوایی که باشد، بدون چکمه هایتان گرفتار نشوید!
این مقاله توسط
افشا: من/ما هیچ سهام، اختیار یا موقعیت مشتقه مشابهی در هیچ یک از شرکت‌های ذکر شده نداریم و هیچ برنامه‌ای برای شروع چنین موقعیت‌هایی در 72 ساعت آینده نداریم. این مقاله را خودم نوشتم و نظرات خودم را بیان می کند. من برای آن غرامت دریافت نمی کنم (غیر از جستجوی آلفا). من با هیچ شرکتی که سهام آن در این مقاله ذکر شده است رابطه تجاری ندارم.
افشای اضافی: لطفاً توجه داشته باشید که من یک مشاور مالی نیستم. مقاله نباید به عنوان پیشنهادی برای خرید یا فروش این یا هر سهم دیگری در نظر گرفته شود. این یکی از منابع طیف کاملی از بررسی های لازم را که باید انجام دهید در نظر بگیرید، اما کاملاً نظرات شخصی من است. اکیداً توصیه می شود که قبل از معامله با یک مشاور سرمایه گذاری با تجربه، واجد شرایط و ثبت نام شده مشورت کنید.

source

توسط خبرساز