اینتل تلاش خود را برای حمایت فدرال از صنعت نیمه هادی به مرکز و کاخ سفید برد.
روز جمعه، غول تراشه‌ها (Nasdaq: INTC) از برنامه‌های خود برای ساختن پردیس عظیمی در نزدیکی کلمبوس، اوهایو ، به عنوان بخشی از استراتژی تولید خود با نام IDM 2.0، رونمایی کرد. سرمایه گذاری اولیه 20 میلیارد دلار برای ساخت دو کارخانه جدید تولید تراشه پیشرو است که در این صنعت به عنوان Fabs شناخته می شود. این سرمایه گذاری می تواند در یک دهه آینده به 100 میلیارد دلار برسد، اگر سایت 1000 هکتاری به طور کامل با هشت فابریک ساخته شود.
مقامات اوهایو، کاخ سفید و مدیران اینتل پتانسیل تحول این پروژه را تبلیغ کرده اند. این اولین مرکز تولید جدیدی است که اینتل در 40 سال گذشته ساخته است و این شرکت آن را به عنوان گامی برای کاهش اتکا به آسیا برای تراشه‌ها، که به طور فزاینده‌ای برای دستگاه‌های بیشتر و بیشتر مرکزیت دارند، قرار می‌دهد.
پت گلسینگر ، مدیرعامل اینتل، در بیانیه‌ای نوشت: «سرمایه‌گذاری امروز نشان‌دهنده راه مهم دیگری است که اینتل در تلاش برای بازگرداندن رهبری تولید نیمه‌رساناهای ایالات متحده است. اقدامات اینتل به ایجاد یک زنجیره تامین انعطاف‌پذیرتر و تضمین دسترسی قابل اعتماد به نیمه‌هادی‌های پیشرفته برای سال‌های آینده کمک می‌کند.
اطلاعیه روز جمعه هیچ تغییری در محل اورگان در شرکت نشان نمی دهد. اینتل در حال نهایی کردن یک توسعه 3 میلیارد دلاری در Ronler Acres است که باید در سال جاری تکمیل شود .
این شرکت گفته است که این حرکت تعهد خود را به شبکه تولیدی که اورگان بخشی از آن است، تقویت می کند.
"اورگان قلب تحقیق و توسعه اینتل است و برای شبکه کارخانه اینتل حیاتی باقی خواهد ماند. آخرین توسعه اورگان ما، Mod 3، در حال حاضر در حال انجام است و برای پشتیبانی از توسعه و پیشرفت فناوری‌های پیشرو آینده اینتل حیاتی است. در سال 2021، ما بیش از 100 نفر را استخدام کردیم. 2000 تکنسین و مهندس بسیار ماهر در حمایت از اهداف IDM 2.0 ما، و ما انتظار داریم که با ورود به سال 2022 به استخدام ادامه دهیم. اینتل به طور منظم فرصت هایی را برای توسعه و رشد آینده به عنوان بخشی از عملیات عادی تجاری خود، از جمله اینجا در اورگان، بررسی می کند. ما مشتاقانه منتظریم. بر اساس بیانیه ای که این شرکت در اختیار ژورنال تجاری قرار داده است، به همکاری با شرکای خود در اورگان ادامه می دهیم.
ایالت اورگان می داند که سرمایه گذاری مانند اوهایو چقدر می تواند تأثیرگذار باشد . اینتل در سانتا کلارا، کالیفرنیا مستقر است، اما بیشترین تمرکز کارمندان شرکت تا به امروز در شهرستان واشنگتن است. این شرکت با بیش از 22000 نفر، بزرگترین کارفرمای خصوصی ایالت است. از دهه 1970 در اورگان بوده است.
اینتل چهار سایت دارد، از جمله یک سایت عالی در Ronler Acres در Hillsboro. آن فاب خانه پیشرفته ترین تولیدات این شرکت است. تحقیق و توسعه تولید اینتل در اینجا استوار است و فرآیندهای توسعه‌یافته سپس در کارخانه‌های تولیدی در سراسر جهان کپی می‌شوند.
سال گذشته، این شرکت گزارشی را منتشر کرد که بر اساس آن اینتل 10 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی ایالت کمک می کند . همچنین دارای یک اثر چند برابری شغلی بزرگ است. برای هر شغل اینتل 13 شغل دیگر در اقتصاد محلی وجود دارد.
در سال های اخیر، چندین تامین کننده اینتل نیز به صورت محلی گسترش یافته اند .
اینتل و سایر تولیدکنندگان نیمه هادی در تلاش هستند تا میلیاردها دلار حمایت فدرال از صنعت را از بین ببرند، اما این قانون در کنگره متوقف شده است. سنا لایحه ای را تصویب کرد که شامل 52 میلیارد دلار یارانه است، اما این لایحه توسط مجلس تصویب نشده است.
بلافاصله پس از اعلام خبر اوهایو، گلسینگر با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ظاهر شد. رئیس جمهور از کنگره خواست تا این قانون را تصویب کند . کاخ سفید همچنین یک برگه اطلاعاتی در مورد کار خود برای تقویت صنعت نیمه هادی ها منتشر کرد.
تحلیلگر صنعت، جیم مک گرگور ، شریک تحقیقات Tirias، این اعلامیه را «برای اوهایو فوق‌العاده» خواند و هشدار داد که اعلان‌ها و ساخت‌وساز همیشه به این معنا نیست که یک فابریک پس از تکمیل، آنلاین می‌شود.
در گذشته، شرکت‌هایی مانند اینتل و میکرون مجبور بودند به دلیل تغییر شرایط اقتصادی و بازار، تولید کارخانه‌های جدید را برای چندین سال یا حداقل در یک مورد بیش از یک دهه به تعویق بیاندازند. امید این است که تقاضا همچنان قوی باشد و این کارخانه‌های جدید در اسرع وقت عملیاتی شوند.» او در فوربس می‌نویسد .
اینتل در سال 2013 یک توسعه عالی را در آریزونا تکمیل کرد، اما سال ها خالی ماند و تا سال 2020 آنلاین نشد .
این شرکت گفت که فابریک های اوهایو بخشی از شبکه تولید خود شرکت و همچنین کسب و کار تازه تاسیس ریخته گری آن خواهد بود که تراشه برای شرکت های دیگر تولید می کند.
Gelsinger با سرمایه گذاری عمیق در تولید به منظور به دست آوردن مجدد رهبری تکنولوژیکی که به دلیل افت تولید در سال های اخیر از دست رفته بود، یک چرخش تهاجمی را برای اینتل رهبری می کند. این استراتژی با تردید سرمایه گذاران وال استریت مواجه شده است که از سرمایه گذاری ها و سودهای همراه با حاشیه های ناخالص ترسیده اند.
بر اساس اخبار مربوط به کارخانه جدید اوهایو، سهام این شرکت در معاملات بعد از ظهر کمتر از 1 درصد افزایش یافت. اینتل قرار است درآمدهای سه ماهه چهارم را در 26 ژانویه منتشر کند.
© 2022 American City Business Journals. تمامی حقوق محفوظ است. استفاده و/یا ثبت نام در هر بخشی از این سایت به منزله پذیرش موافقتنامه کاربری ما (به روز شده در 1/1/21) و سیاست حفظ حریم خصوصی و بیانیه کوکی (به روز شده در 7/20/21) است. مطالب موجود در این سایت را نمی توان تکثیر کرد، توزیع کرد، انتقال داد، ذخیره کرد و یا از آن استفاده کرد، مگر با مجوز کتبی قبلی از American City Business Journals.

source

توسط خبرساز