2022

Urupong/iStock از طریق Getty Images

Urupong/iStock از طریق Getty Images
سهام SoFi Technologies ( SOFI ) هفته گذشته پس از انتشار یک شرکت تأیید کرد که SoFi یک منشور بانکی دریافت می کند که نشان دهنده یک تحول بزرگ در تجارت شرکت است، روند صعودی داشت. منشور بانکی می‌تواند یک تسریع‌کننده اصلی برای رشد مشتریان و درآمد SoFi باشد، و شرکت مالی دیجیتال شخصی ممکن است در آینده‌ای قابل پیش‌بینی حتی سریع‌تر از حد انتظار رشد کند!
در نسخه‌ای به تاریخ 18 ژانویه، SoFi به سرمایه‌گذاران اطلاع داد که مجوز قانونی برای تبدیل شدن به یک بانک را دریافت کرده است. SoFi در سال 2021 برای منشور با دفتر کنترل ارز درخواست داد و تأیید گام مهمی در تکامل شرکت از یک بانک دیجیتال به یک مؤسسه مالی تحت نظارت است.
منشور بانک فرصتی را برای شرکت مالی شخصی ایجاد می کند تا به مشتریان نرخ بهره پایین تری ارائه دهد که می تواند صدها هزار مشتری جدید را به اکوسیستم در حال تکامل SoFi بکشاند. علاوه بر این، منشور بانک ممکن است به SoFi کمک کند تا در اطراف کسب و کارهای وام دهی و خدمات مالی خود که کلید رشد شرکت در دو سال گذشته بوده اند، خندقی ایجاد کند. رشد مشتریان SoFi در طول همه گیری همه گیر افزایش یافت و این شرکت ممکن است تا پایان سال بیش از 3.3 میلیون مشتری داشته باشد. این رشد تا حد زیادی به دلیل عرضه محصولات جدید شرکت، به ویژه محصولات خدمات مالی مانند بیمه ها یا محصولات سرمایه گذاری است. دسته خدمات مالی سریع ترین رشد را در کسب و کار SoFi در سال گذشته و همچنین بیشترین پذیرش مشتری را داشته است. منشور بانکی ممکن است شتاب دهنده این حرکت تجاری قوی باشد و منجر به جذب مشتری بهتر و بهبود درآمد مشتری شود.

رشد محصولات وام دهی SoFi و محصولات خدمات مالی

SoFi

SoFi
در نهایت، من معتقدم که اساسنامه بانک می تواند به SoFi کمک کند تا خود را از رقابت فین تک غیر بانکی متمایز کند. من همچنین معتقدم که SoFi در صنعت اینجا پیشروی می کند و شرکت های مالی شخصی بیشتری در نهایت به دنبال منشور بانکی خواهند بود تا نرخ های تامین مالی بهتر و تجربه خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهند. شرکت‌های مالی دارای منشور بانکی تحت نظارت رگولاتورها هستند که از یک طرف هزینه بر است، اما از طرف دیگر به مشتریان احتمالی سیگنال می‌دهد که پول آنها محافظت می‌شود.
انتظار می رود برای سال مالی 2022، SoFi درآمد 1.47 میلیارد دلاری ایجاد کند که به معنای نرخ رشد درآمد سالانه 47 درصدی است. در سال بعد، پیش‌بینی‌های بازار برای درآمد 2.10 میلیارد دلاری است که نرخ رشد بالای 44 درصد را در سال به سال محاسبه می‌کند. من تخمین می زنم که تصویب اساسنامه بانک می تواند 5 PP رشد درآمد اضافی را در کنار این تخمین های بلندمدت اضافه کند. منشور بانک نشان دهنده یک ارتقاء عظیم در ارزش درک شده SoFi و ارائه خدمات آن است و به همین دلیل تخمین های درآمد احتمالاً روند صعودی خود را ادامه خواهند داد.

برآورد درآمد سهام SOFI و نسبت PS
داده ها توسط YCharts

بر اساس درآمد 2.1 میلیارد دلاری برای سال مالی 2022، نسبت PS برای SoFi 5.4 X است. SoFi سودآور نیست بنابراین هنوز نمی توان از نسبت PE استفاده کرد. اما رشد در حال حاضر برای شرکت بسیار مهمتر از سودآوری است و امیدوارم SoFi هر دلاری را که می‌تواند در گسترش پلتفرم خود سرمایه‌گذاری مجدد کند.
از آنجایی که SoFi به تازگی منشور بانک را دریافت کرده است، که می تواند به طور قابل توجهی رشد مشتری را تسریع کند و درآمدزایی را از طریق نرخ های بودجه ارزان تر بهبود بخشد، SoFi ممکن است برای ارزیابی مجدد بزرگ تنظیم شود. این شرکت احتمالاً بیش از 300 هزار مشتری جدید را در سه ماهه چهارم 21 به پلتفرم خود اضافه کرده است و سال را با تقریباً 3.3 میلیون مشتری پرداختی به پایان خواهد رساند. من تخمین می زنم که این پایگاه مشتری تا سال 2025 سه برابر خواهد شد و به 10 میلیون نفر خواهد رسید، با تایید منشور بانک در چهار سال آینده 1 میلیون مشتری دیگر.
بزرگترین ریسک SoFi، همانطور که من می بینم، تعدیل در خط برتر و رشد مشتری است که می تواند تأثیر منفی بر عامل چند برابر کننده فروش شرکت داشته باشد. منشور بانک همچنین به SoFi اجازه می دهد تا خود را از سایر شرکت های مالی شخصی غیربانکی متمایز کند که ممکن است به ایجاد خندقی در اطراف تجارت شرکت کمک کند. فقدان خندق در کسب و کار SoFi به عنوان یک علت بالقوه برای باد مخالف ارزش گذاری در آینده ذکر شده است، اما منشور بانک می تواند به طور موثر باد را از چنین بادبان هایی خارج کند. در درازمدت، چالش SoFi رشد سودآوری و حفظ شتاب درآمد قابل توجه خواهد بود.
منشور بانک واقعاً یک معامله بزرگ برای SoFi و مشتریان آن است و اغراق بر اهمیت آن غیرممکن است. SoFi اکنون می تواند به مشتریان خود نرخ های بهره بهتری ارائه دهد و همچنین، به عنوان یک بانک تنظیم شده، شرکت و مشتریانش از بیمه سپرده ارائه شده توسط FDIC بهره مند خواهند شد. منشور محصولات مالی و تجارت وام SoFi را مشروعیت می بخشد و احتمالاً تسریع کننده ای برای رشد شرکت خواهد بود!
این مقاله توسط
افشا: من یا ما موقعیت خرید سودمندی در سهام SOFI از طریق مالکیت سهام، اختیار معامله یا سایر مشتقات داریم. این مقاله را خودم نوشتم و نظرات خودم را بیان می کند. من برای آن غرامت دریافت نمی کنم (غیر از جستجوی آلفا). من با هیچ شرکتی که سهام آن در این مقاله ذکر شده است رابطه تجاری ندارم.

source

توسط خبرساز