چرخه بازخورد اجتماعی چیست و چگونه کار می کند_
مشاهده سایر مقالات نویسنده برای بسیاری از سازمان ها – از جمله تجارت ، سازمان های غیرانتفاعی و آژانس های دولتی – استفاده از رسانه های اجتماعی اغلب در بازاریابی ، ارتباطات عمومی ، یا یک دفتر یا بخش مشابه با ارتباط مستقیم با مشتریان و سهامداران آغاز می شود.
این منطقی است با توجه به اینکه یک محرک معمول برای درگیر شدن در شبکه های اجتماعی ، تعداد زیادی نظرات منفی ، نیاز به “ویروسی” یا تقویت آگاهی کلی در بازار و به ویژه در ذهن و قلب این مشتری ها است که به طور فزاینده ای از آنها خارج می شوند دسترسی به رسانه های قطع کننده (معروف به “سنتی”). در یک کلام ، بسیاری از سازمان ها به دنبال “تعامل” هستند و آنها رسانه های اجتماعی را راهی برای رسیدن به آن می دانند.
ظهور وب 2.0 و شبکه اجتماعی به وضوح یک تغییر دهنده بازی است ، در جبهه های مختلف. با توجه به عجله در اجرای ، و تمرکز اصلی در بازاریابی به طور خاص در مقابل کسب و کار با نگاه کلی تر ، بسیاری از “پروژه های رسانه های اجتماعی” در نهایت بیشتر شبیه به مبارزات سنتی بازاریابی رفتار می شوند تا راه های انقلابی که یک تجارت هوشمندانه اکنون می تواند با آنها ارتباط برقرار کند و پیشرفت کند. از طریق همکاری مشترک با مشتریان خود. در نتیجه ، هدف اصلی – تعامل ، که در یک زمینه اجتماعی بزرگتر تعریف شده است – از دست می رود زیرا بسیاری از “کمپین های رسانه های اجتماعی” روند خود را ادامه می دهند و سپس از بین می روند.
درست یا غلط بودن آن موضوع دیگری است و حقیقت این است که بسیاری از ایده های عالی باعث ایجاد برنامه های نوآورانه ، موثر و قابل اندازه گیری در تجارت اجتماعی شده اند. اما اینها هنوز هم موارد استثنایی هستند که جای تأسف دارد زیرا فناوری اجتماعی تقریباً در دسترس همه است.
فن آوری های مشترکی که اکنون بازارهای معاصر را تعریف می کنند – فناوری هایی که معمولاً “رسانه های اجتماعی” ، “شبکه اجتماعی” یا “وب 2.0″ نامیده می شوند – یک رویکرد مناسب برای ایجاد تغییرات در فرآیندهای عمیق تر کسب و کار در طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهند. در اینجا برای اکثر سازمانها چیزی وجود دارد ، چیزی که بسیار فراتر از بازاریابی و ارتباطات است.
با ظهور فناوری های وب 2.0 – مجموعه ای از ابزارها که ایجاد و انتشار محتوا ، به اشتراک گذاشتن ایده ، رأی دادن به آنها و توصیه موارد به دیگران را برای افراد آسان می کند – هنجارهای کاملاً ثابت بازاریابی تجاری تحت یک تغییر اجباری قرار گرفته است. مصرف کنندگان دیگر که از تبلیغات و اطلاعات تبلیغاتی به عنوان تنها منبع برای یادگیری محصولات و خدمات جدید راضی نیستند ، به شبکه اجتماعی سوق داده اند تا تجربیات مستقیم خود را با مارک ها ، محصولات و خدمات به اشتراک بگذارند تا ” واقعی “دیدگاهشان در مورد تجربه تحقیق آنها. در عین حال ، مصرف کنندگان قبل از اینکه واقعاً خودشان خرید کنند ، از تجربیات دیگران استفاده می کنند. حداقل تأثیر آن بر بازاریابی قابل توجه بوده است.
شکل زیر قیف خرید کلاسیک را نشان می دهد که از طریق “دهان به دهان دیجیتال” (معروف به رسانه های اجتماعی) به شبکه اجتماعی متصل است. این حلقه – از انتظار تا آزمایش تا رتبه بندی تا اشتراک تجربه واقعی – اکنون بخشی از اکثر مراحل خرید یا تبدیل است.
اعم از مشتری ، B2B ، انتفاعی یا غیرانتفاعی ، مردم برای کسب اطلاعاتی که برای انتخاب هوشمندانه نیاز دارند ، به آژانس بازاریابی در بمبئی مراجعه می کنند. مصرف کنندگان به دنبال این منابع جدید اطلاعات در کنار رسانه های سنتی برای راهنمایی هستند. تبلیغات و ارتباطات سنتی هنوز هم بخشی از ترکیب کلی بازاریابی است. نتیجه یک ادامه مطالب بررسی جدید است که در تلاشهای مشاغل و سازمانها برای رشد بازارهای خود – گاهی مثبت ، گاهی منفی – تأثیرگذار است.
دسترسی آزاد به اطلاعات
درک چرخه بازخورد اجتماعی مهم است زیرا اساس تجارت اجتماعی را تشکیل می دهد. آنچه واقعاً نشان دهنده حلقه بازخورد اجتماعی است ، روشی است كه در آن انتشارات مبتنی بر اینترنت و فن آوری اجتماعی افراد را در اطراف مشاغل یا فعالیتهای شبه تجاری متصل می كند. این ارتباط جدید اجتماعی بین مشاغل و مشتریان آن (B2C) ، بین سایر مشاغل (B2B) ، بین خود مشتریان اعمال می شود ، همانطور که در جوامع پشتیبانی و برنامه های اجتماعی مشابه این اتفاق می افتد و بین کارمندان نیز همین طور است.
به همین ترتیب ، این اشتراک گسترده تر ، اطلاعات را به طور گسترده تری در معرض دید قرار داده است. اطلاعاتی که قبلاً فقط برای یک طبقه منتخب یا ممتاز از افراد در دسترس بود ، اکنون برای همه آزاد است. بگویید که می خواهید اطلاعاتی در مورد هتل یا ملک اجاره ای تعطیلات بخواهید: مگر اینکه به اندازه کافی خوش شانس باشید که در حلقه اجتماعی شخصی خود دوستی داشته باشید و دانش خاصی در مورد تعطیلات برنامه ریزی شده داشته باشید ، باید با یک آژانس مسافرتی مشورت می کردید و اساساً هرچه بود را می پذیرید گفته شد در غیر این صورت ، به جای اینکه کورکورانه به تجربه ای خوب در جایی که قبلاً هرگز ندیده اید ، خودتان با کوهی از کار در حال تحقیق روبرو شده اید. قبل از سیستم های قابل مشاهده برای رتبه بندی – فکر کنید Yelp.com اینجا باشد – می توانید “از اطراف بپرسید” اما این در مورد آن بود ، و “اطراف” به طور کلی به معنای “اطراف” بود ، دوستان ، خانواده و شاید همکاران
برای ادامه این مثال ، آژانس مسافرتی ممکن است فقط دارای تخصص دامنه محدودی باشد ، به عنوان مثال فاقد دانش دقیق در مورد اجاره در مقابل املاک هتل است. این دانش یا فقدان آن برای مشاوره صحیح شما در مورد انتخاب بین اجاره ملک تعطیلات و رزرو هتل بسیار مهم است. Austin’s Home away ، که با یک کلیک رزرو ده ها هزار املاک تعطیلات دارای امتیاز و بررسی شده را به ارمغان می آورد ، یک تجارت کامل در مورد توانمندسازی مشتریانی که به دنبال اجاره تعطیلات به عنوان جایگزینی برای هتل ها و استراحتگاه ها هستند ، ایجاد کرده است ، بازاری که فقط پس از اینترنت شکوفا می شود 1.0
حتی بیشتر از نکته و فراتر از مسئله دانش خاص ، یک واسطه در یک معامله ممکن است بهترین منافع شما را هنگام ارائه توصیه های خرید در ذهن داشته باشد. مسلماً این مورد در مورد شرکت یا سازمانی که می خواهد چیزی به شما بفروشد صدق می کند. مدت هاست که این مسئله – به طور صحیح یا نادرست – باعث اینجا فروش فروش دارو ، بیمه و آژانس بازاریابی در بمبئی شده است: آیا این توصیه براساس نیاز مشتری ، انگیزه ارائه شده توسط سازنده دارو یا بیمه کننده بیمه یا ترکیبی است ؟ از دیدگاه مصرف کننده ، تفاوت در همه چیز است.
در جایی که دسترسی به اطلاعات فراتر از آنچه در محل فروش یا اطراف آن به شما ارائه شده بود ، فقط 10 سال پیش نسبتاً دشوار بود ، اکنون آسان است. فراتر از روند فروش خودرو به دنبال نشانه ای از تأثیر قابل توجه انتشار خود متصل به مقیاس متصل – رتبه بندی ، ارسال وبلاگ ، بارگذاری عکس و فیلم – نباشید. این دسترسی به اطلاعات و نظرات و تجربیات دیگران ، همراه با ایجاد صریح اطلاعات جدید توسط مشتریانی است که تمایل به ارزیابی ، بررسی و انتشار تجربیات خود دارند که تأثیر رسانه های اجتماعی را در سازمان بیشتر می کند.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.