مزایا و خطرات بیوتکنولوژی
اگرچه بیوتکنولوژی مانند یک فناوری مدرن و پیچیده به نظر می رسد، اما به وجود انسان در جهان برمی گردد. شما نمی توانید فقط در مورد غذا، گیاهان، و حیوانات بدون آن صحبت کنید. اگرچه در قرن گذشته شاهد رشد انقلابی بوده و از آن زمان تاکنون، نگاه به گذشته وجود ندارد. روز از بین رفته زمانی که Biotech تنها در مورد حداقل ویرایش در ژن ها برای بهبود و عملکرد بهتر بود، امروزه ما می توانیم هر چیزی و همه چیز را در سراسر ژنوم بنویسیم. شروع به لیست مزایای بیوتکنولوژی; ليست تموم ميشه، شايستگي ها تموم نميشن. از این رو، برای بررسی واقعیت سریع، بیایید نور در مثبت و خطرات در جزئیات؛
مزایای:
درمان بهتر پزشکی:
برخی بیماری ها مستقیماً از ژن ها بیرون می آید. ابزار، مطالعات، و اطلاعات بیوتکنولوژی تسهیل متخصصان پزشکی به جزئیات نگاه کنید، منجر به آنها را به پیدا کردن علت واقعی بیماری در جزئیات. آنها اکنون دانش بیشتری در مورد مثلاً خاستگاه سرطان در بدن انسان دارند. در نتیجه، آن را در تولید درمان های بهتر، موثر، و مولد برای درمان بیماری بهتر از همیشه کمک خواهد کرد. بسیاری از موسسات کار بر روی درمان ها را تحت نظارت شرکت های مشاوره علوم زندگی عمیق برای درمان بهتر بیماران آغاز کرده اند.
مدیریت پسماند:
هدر دادن این روزها یک چالش بزرگ است، به خصوص برای شهرهای بزرگ کلان شهری برای مدیریت. شکست در مدیریت پسماند کافی محیط زیست را در معرض خطر قرار می دهد. نگرانی به آرامی و به تدریج مقامات را به تعمق به چالش خواهد گرفت. در اینجا می آید بیوتکنولوژی، روشنگری کارشناسان در مورد تخریب پذیری زیستی برخی از مواد است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به بسته بندی اقلام، در نتیجه هوشمندانه مدیریت dumpsites. مطالعه بیوتکنولوژی همچنین راهنمای به وضوح دسته بندی مراحل مورد نیاز برای مدیریت زباله کامل است.
حفاظت از منابع:
پیش از این، از بین رفتن اقلام غذایی که قبلاً نگرانی قابل توجهی بود. نگرانی ها بیشتر به عنوان بیوتکنولوژی ما را با روش های مفید پاستوریزاسیون و انجماد برکت— فرایندهای مورد استفاده برای حفاظت از مواد غذایی پایه در Biotech. از آنجا که غذا بهتر حفظ و حفظ می شود، بهره برداری از منابع کاهش خواهد یافت. علاوه بر این، مشاوره علوم زندگی می تواند حتی بیشتر به افزایش سن اقلام غذایی کمک کند.
خطرات
باروری خاک
حشره کش ها، آفت کش ها، و دیگر دانه های مصنوعی تولید شده از طریق مواد شیمیایی بیشتر بخوانید زیستی، ارزش های تغذیه ای و ظرفیت تولید محصولات را افزایش داده است. از سوی دیگر اگر افزایش سریع و بهبود در تولید را مشاهده کنید، حاصلخیزی زمین مورد استفاده برای کشاورزی و کشت را خسته می کند. تولید سازگار با کیفیت چشمگیر و مقدار زیادی تا به خطر از دست دادن / موثر بر باروری، از دست دادن بلند مدت است.
سلاح زیست شناسی
هنگامی که استفاده های مثبتی از فناوری وجود دارد، مردم نیز می توانند از ویژگی های بیوتکنولوژی سوء استفاده کنند. سلاح های زیستی مرگبارتر از سلاح هایی هستند که قبلاً مورد استفاده قرار می گرفت زیرا نمی توان آن ها را به راحتی تشخیص داد یا متوقف کرد. در نتیجه آسیب رساندن به بیش از آن چیزی که می توانیم تصور کنیم. تزریق عمدی و گسترش سم یا بیماری های عفونی می تواند منجر به مطالب بیشتر عواقب جدی شود. بنا به گزارش ها تولید مواد زیستی خطرناک در ملت های توسعه یافته جهان اتفاق می افتد که کاملا نگران کننده است.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.