تاریخچه فرجیدر
فرجیدر زندگی خود را به عنوان شرکت یخچال نگهبان آغاز کرد که در سال 1916 توسط گروهی از سرمایه گذاران و مهندسی به نام آلفرد ملوس از فورت وین در ایندیانا تاسیس شد. آلفرد سال قبل را صرف ساخت یخچال در خانه شستشو خود کرده بود و اولین واحد خودمختار را تولید کرد. این یخچال بیشتر به سیستم امروزی شباهت داشت ، زیرا برخلاف تمام ماشین های قبلی که دارای یک جعبه سرد جداگانه و یک واحد خنک کننده بودند که پس از آن به آن متصل شده بودند ، یک کمپرسور کاملاً محکم در پایه دستگاه تعبیه شده بود. کارخانه ای که آنها دست خود را راه اندازی کردند این یخچال ها را ساخت و این کار برای هر دستگاه دو هفته به طول انجامید و آنها خیلی زود دچار مشکل جدی مالی شدند. تخمین زده می شود که در یک دوره دو ساله فقط 40 دستگاه ساخته شده و شرکت بیش از 30،000 دلار بدهی داشته است.
جنرال موتور وارد شرکت شد و شرکت را در سال 1918 خریداری کرد و نام خود را به Frigidaire تغییر داد و شروع به تطبیق دانش خود در زمینه تولید تولید با ساخت یخچال در کارخانه ای در دیترویت کرد. این منجر به این شد که بتوانیم به سرعت یک محصول با کیفیت و قیمت مناسب تولید کنیم و تا سپتامبر همان سال آنها یخچال فروشی برای فروش در فروشگاه ها داشتند. در سال 1919 با تمام حق ثبت اختراع این طرح ، این شرکت به شرکت Frigidaire تبدیل شد. در سال 1921 تولید به دیتون در اوهایو منتقل شد و کارخانه خود را با یک شرکت مطالب مرتبط تابعه از جنرال الکتریک تولید کرد که ژنراتورهای الکتریکی تولید می کرد. در سال 1926 تجارت یخچال و فریزر بسیار خوب پیش می رفت به طوری که ادامه مطالب با رئیس جمهور خود المر جی بیچلر به یک شرکت تابعه مجزا از جنرال الکتریک تبدیل شد و به کارخانه بزرگ ساخت موراین در اوهایو منتقل شد. تولید سایر محصولات خنک کننده نیز با خنک کننده های نوشیدنی ، سازندگان بستنی ، کابینت های نمایشگر خنک شده و دستگاه های چشمه نوشابه و در سال 1929 برای اولین بار کولر و فریزر فروخته شد. نقطه عطف دیگر در تاریخ شرکت تکمیل یك میلیونمین یخچال در همان سال بود.
دهه 1930 شاهد دو پیشرفت فنی مهم بود و اینها تولید مبرد جدیدی به نام فرئون و معرفی کمپرسور مهر و موم شده کارآمد تر به نام Meter Miser بود. Frigidaire یکی از معدود شرکت هایی بود که در طول انشعاب رکود در سایر لوازم خانگی مانند واشر ، خشک کن ، اجاق گاز و بخاری به رشد و شکوفایی خود ادامه داد. درست قبل از شروع جنگ جهانی دوم ، حدود 20،000 نفر در این شرکت استخدام شدند که بزرگترین کارخانه یخچال و فریزر را نیز در جهان داشت.
جنگ با تولید مسلسل های براونینگ و قطعات مختلف هواپیما همه چیز را متوقف کرد. Frigidaire یکی از 9 شرکتی بود که در آمریکا مجاز به تولید دوباره محصولات خود قبل از پایان جنگ بود. این امکان را به شرکت داد که تا ژوئیه 1945 مجدداً یخچال تولید کند و تا سال 1949 هر سال به یك یخچال افزایش یابد. در این زمان این شركت تهویه مطبوع اتومبیل ، ماشین ظرفشویی و مواد زائد را به مجموعه قابل توجه محصولات خود اضافه كرده بود.
رشد و موفقیت ادامه داشت تا اینکه در دهه 70 میلادی ، زمانی که رقابت و هزینه تولید باعث شد شرکت جنرال الکتریک با فروش Frigidaire آن را به صنایع تلفیقی وایت که نام خود را حفظ کرده و تولید محصولات خانگی Frigidaire را ادامه می دهند ، تقسیم کند.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.