طراحی جلد آلبوم
چه چیزی باعث می شود طراحی جلد آلبوم خوب؟ آیا گرافیک، عکس ها، چیدمان است یا متن؟ هر چه هست، تاثیر بصری چیزی است که این عناصر سعی می کنند در نظر بگیرند. گرافیک عالی، طراحی چیدمان به خوبی مفهومی، عکس های فوق العاده، و متن خواندنی، به ویژه با اشعار آهنگ ها، اگر گنجانده شود، همه یک آلبوم را نه تنها ارزش خرید بلکه ارزش نگه داشتن را نیز تشکیل می دهند. مشکل امروز اکثر تولیدکنندگان این است که فضای خیلی کمی برای هنر آلبومش به طراح داده می شود. بارها نوازندگان آنقدر با فرایند طراحی درگیر هستند که هنرمند به اندازه کافی آزاد نیست تا خلق کند. کسب اعتماد آن ها که مدتی طول می کشید، کاری است که هنرمندان آلبوم معمولاً انجام می دهند تا در اینجا بیشتر بخوانید بتونند راه های اصلی بیان را در این رسانه محبوب ایجاد، اختراع و کشف کنند.
نتایج مداخله در طرح های جلد سی دی و دی وی دی توسط نوازندگان یا برچسب های رکورد بزرگ نسبی است. در برخی موارد نتایج بدی تولید می کنند. در موارد دیگر ثابت می کنند که یکپارچگی هنری و نبوغ طراح جلد آلبوم را ویران می کنند. این ممکن است مانند یک اغراق به نظر می رسد، اما از دیرباز ثابت شده است که هنرمندان، در این مورد هنرمندان آلبوم، باید این آزادی را داشته باشند که تبعیض زیبایی شناختی خود را اعمال کنند. این نیست که بگوییم طراحان جلد آلبوم اینجا باید از آنچه برچسب رکورد یا هنرمند ضبط می خواهد منحرف شوند. مطمئنا ً براي تجارت بد ميشه. اما «فضای هنری» یا آزادی مورد نیاز طراح دی وی دی یا سی دی برای خودگویی هنری.
از آنجا که بیشتر نوازندگان نگران تمام نتیجه آلبوم هستند، عاقلانه خواهد بود که هنرمند هر از چندی با آن ها مشورت کند. بر خلاف آنچه اکثر مردم فکر می کنند، این کار باعث صرفه جویی در زمان و تلاش بیشتری نسبت به تولید چیزی در واقع می شود که در پایان توسط برچسب رکورد یا موسیقی دان تأیید نخواهد شد. بیشتر اوقات نوازندگان فقط از طراحی ای که می خواهند برای جلد آلبوم آوازه خوانی می کنند تا خلق و خوی موضوعی برای آلبوم ایجاد کنند. به عنوان یک هنرمند، طراح جلد سی دی یا دی وی دی باید مفاهیمی را در اطراف یک موضوع خاص بسازد. و یک مبنای خوب و منطقی برای یک تم طراحی محتوای آلبوم خواهد بود. هیچ جز خواننده نمی توانست مفهوم ترانه های آلبوم را توضیح دهد. به این ترتیب، یک همکاری همیشه مورد استقبال قرار می گیرد.
این، به نوبه خود، بر رابطه کاری تاثیر می گذارد زیرا به خطر انداختن طراحی اصلی شما توسط برچسب موسیقی دان یا ضبط آلوده خواهد شد. این نگرانی اکثر هنرمندان آلبوم است، همانطور که در بالا ذکر شد. چالش ایجاد طرحی است که اجماعی بین طراح و موسیقی دان باشد. آیا موسیقی دان می خواهد که آهنگ هایش در اشعار گنجانده شود؟ کدام عکس ها با موضوع کل آلبوم جیو می کردند؟ چه خلق و خوی باید در پرتو خلق و خوی به دست آمده در آهنگ ها تولید شود؟ با پاسخ دادن به سوالاتی از این دست، خلاقیت را می توان به چیزی هدایت کرد که برچسب-مشتری رکورد و حتی خود هنرمند را خشنود کند. تم ها می توانند شروع خوبی در طراحی یک آلبوم باشد. و البته چون موسیقی دان که سوگیری آشکاری نسبت به کارش دارد، مطمئناً طرحی را که پس از خود محتوای آلبوم طراحی شده بود، تأیید می کرد.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.