پست الکترونیکی مستقیم یکی از راههای دستیابی به پیشرفت بازاریابی
مشاهده سایر مقالات نویسنده در زمان کنونی ما انواع مختلفی از تبلیغات و مواد تبلیغاتی استفاده می شود. عصر اطلاعات اطلاعاتی ، MTV و خدمات رایانه ای تعاملی مزایای خاص خود را دارد اما استفاده از بازاریابی مستقیم همچنان کارآمدترین روش برای نزدیک شدن و آشنایی با گذشته ، حال و مشتریان آینده شما محسوب می شود. اهداف اینجا داشتن یک بازاریابی مستقیم مانند فعالیت های پست الکترونیکی مستقیم سنگ بنای دستیابی و لمس کسی و ایجاد یک پیشنهاد پویا و اقناع کننده است. از طریق خدمات پستی ، شما فاصله بین تئوری و واقعیت را برطرف می کنید.
در اینجا چند نکته برای کمک به شما در ایجاد پایه ای محکم برای کمپین پست الکترونیکی بعدی خود آورده شده است:

* هدف خود را بشناسید – حتی اگر پاسخ فعال نیازی به آن نباشد ، درمورد آنچه می خواهید به انجام برسانید صادق و مستقیم باشید. هنگام ارسال درخواست به مشتری برای بازخورد از طریق خدمات پستی ، همیشه به یاد داشته باشید که تا آنجا که ممکن است. این به شما کمک می کند مناطق ضعیف موجود در کسب و کار یا محصول را عیب یابی کنید.

* اگر پاسخی مورد نظر است ، دقیقاً اقدامی را که می خواهید خواننده انجام دهد ، مشخص کنید. ابتدا دستگاه پاسخ خود را بسازید سپس سایر رسانه های اطراف آن را هماهنگ کنید.

* متن خود را روشن ، مختصر و کاربر پسند نگه دارید.

* هدف شما هرچه باشد ، فراموش نکنید که درخواست اقدام کنید – خواه صرفاً پر کردن و ارسال نامه پاسخ نامه باشد ، یا اینکه در مورد محصول یا خدمات خود مثبت بیندیشید.
وقتی تصمیم گرفتید که چه نوع کارزاری را انجام می دهید ، از ویژگی های نامه مستقیم استفاده کنید که رسانه های دیگر نمی توانند مطابقت داشته باشند. داشتن یک استراتژی ارسال مستقیم باعث ارائه مطالب بیشتر فیزیکی می شود و روشی خلاقانه تر برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه شما ایجاد می کند. به عنوان مثال استفاده از پنجره های بازشو ، اشکال و الگوی عجیب و غریب برای جلب توجه مشتریان است.
همچنین معمولاً شامل نمونه هایی واقعی از محصول شماست که باعث جلب مشتری می شود و در نهایت او را به خرید محصول ترغیب می کند. سرویس های پست الکترونیکی همچنین بدون محدودیت در فضا یا قالب و استفاده از رنگ ، انعطاف پذیری کامل در تولید دارند.
پست الکترونیکی موثرترین رسانه برای انجام بازاریابی آزمایشی یا تحقیق روی مشتریان بالقوه شماست. هنگامی که با نامه الکترونیکی یا گروه های متمرکز هماهنگ می شوید ، پست مستقیم می تواند تأثیر مهمی در تلاش های بازاریابی شما داشته باشد.
از طریق استفاده از دستگاه های اقدام ، مانند کارت های پاسخ کسب و کار ، پاکت های پرداخت شده توسط پستی ، جای خالی سفارش ، کوپن یا نظرسنجی ، پست الکترونیکی مستقیم می تواند فروش را تحریک کند ، مشتری شما را افزایش دهد ، اطلاعات ارزشمندی را ارائه دهد ، منجر به فروش شود و مزایای دیگری داشته باشد.
تبلیغات از طریق پست مستقیم هنوز هم تنها راه تعیین دقیق و دستیابی جداگانه به بازار شماست. از توانایی آن در ارائه پیام مخاطبان انبوه به گونه ای استفاده کنید که کاملا شخصی و محرمانه باشد.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.