یک سال پیش، در حالی که هنوز در چنگال همه گیری همه گیر بودند، کارگران بسیاری از مشاغل – کوچک و بزرگ – عمدتاً به دلیل دستورات دولتی یا شرکتی به کار از خانه ادامه می دادند. اکنون، با کاهش همه‌گیری (امیدوارم)، بسیاری از کارگران به سر کار بازمی‌گردند، اما باهوش‌ترین مشتریان من آموخته‌اند که برای جذب و حفظ بهترین افراد، باید گزینه کار از خانه روی میز باشد.
در طول همه‌گیری، ما فقط برای ادامه دادن کارها در حال تقلا بودیم. اما اکنون ما در حال اجرای سیاست هایی هستیم که بسیاری احساس می کنند باید کنترل های نظارتی داشته باشند. و بسیاری از صاحبان مشاغل، بزرگ و کوچک، از خود یک سوال می پرسند: آیا زمان آن رسیده است که نظارت کنیم که افراد ما در زمانی که در دفتر کار نمی کنند واقعا چه می کنند؟
به این می گویم: مسخره ام می کنی؟ ظاهرا نه. در واقع، تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها، با اجرای مزایای جدید کار از خانه، نرم‌افزار نظارت از راه دور را نیز برای مراقبت از رفتار کارکنان خود ترکیب می‌کنند.
یک نظرسنجی اخیر در بریتانیا از بیش از 2400 کارگر توسط اتحادیه کارگری پراسپکت نشان داد که تقریباً از هر سه یک نفر گزارش داده اند که تحت نظر هستند، در مقایسه با یک چهارم کارگران در آوریل 2021. در این مدت از طریق دوربین خانگی تماشا شده است. بله، درست خواندید: دوربین خانگی!
در اینجا در ایالات متحده ، مطالعه ای روی 1250 کارفرما توسط Digital.com نشان داد که 60 درصد از آنها از نرم افزار نظارت برای ردیابی بهره وری و فعالیت کارمندان خود در خانه استفاده می کردند و دلایلی مانند "درک بهتر نحوه گذراندن زمان کارمندان" را ذکر کردند. ، "تأیید کارگران یک روز کامل" و "اطمینان از اینکه آنها از تجهیزات کار برای استفاده شخصی استفاده نمی کنند".
در همین حال، بر اساس سایتی که این موارد را ردیابی می کند، تقاضا برای نرم افزار نظارت از راه دور بیش از 54 درصد از زمان شروع همه گیر افزایش یافته است، و برای برآورده کردن این تقاضا، شرکت های نرم افزاری زیادی ظهور کرده اند که راه حل های نظارت کار از خانه را ارائه می دهند.
به عنوان مثال، Aware وجود دارد، پلتفرمی که رفتار کارکنان را در پلتفرم‌های پیام‌رسانی مانند Slack تجزیه و تحلیل می‌کند، که در ماه گذشته 60 میلیون دلار از سرمایه‌گذاری برای سومین دوره مالی جمع‌آوری کرد. مایکروسافت همین هفته اعلام کرد که نظارت کارکنان را افزایش داده است تا پلتفرم مایکروسافت 365 بتواند از یادگیری ماشینی برای ردیابی اقدامات کارمندان استفاده کند. ارائه‌دهندگان جدید مانند Activtrak ، Kickidler ، Workpuls و iMonitorSoft خود را به عنوان پلتفرم‌های «تجزیه و تحلیل نیروی کار» معرفی می‌کنند، اما در واقع فقط به مشتریان شرکتی خود توانایی تماشای نحوه استفاده کارمندان از برنامه‌ها، توانایی گرفتن اسکرین‌شات‌های تصادفی را ارائه می‌دهند. رفتار مشکوک کارمند و دیدن فعالیت های کارگرانشان. Workpuls به مشتریان خود قول می دهد که کارمندان را می توان "بدون توجه" تحت نظر داشت تا "هنوز بتوانند اطلاعات مورد نیاز شما را دریافت کنند".
واقعا؟ پس از سال‌ها تقاضای انعطاف‌پذیری، استقلال و تحرک بیشتر کارمندان، آیا ما به‌عنوان کارفرما با ردیابی تک‌تک حرکت‌های آن‌ها در حالی که در دفتر نیستند، پاسخ می‌دهیم؟ این دقیقا برعکس اعتماد است. راه بدتری برای مدیریت تیم شما وجود ندارد. پیام پست تر از این وجود ندارد که به مردم خود ارسال کنید.
ستون های مشاوره زیادی وجود دارد – مانند این – برای کمک به کارفرمایان برای استفاده حداکثری از نرم افزار نظارت بر کارکنان خود یا کمک به آنها برای ردیابی بهتر فعالیت های کارمندان خود که از خانه کار می کنند.
راهنمایی من را می خواهید؟ نکن بر کارمندان خود نظارت نکنید هیچ کدام از این نرم افزارها را نخرید. نگران کارهایی نباشید که کارمندان شما وقتی در دفتر نیستند. و به خاطر خدا در خانه کارمندی دوربین نصب نکنید!
در عوض، نگران این باشید که چگونه کسب و کار شما به اهداف خود می رسد، چگونه کارکنان شما به اهداف تعیین شده توسط سرپرستان خود دست می یابند، چه از خانه یا از مریخ این کار را انجام دهند یا نه. چه کسی اهمیت می دهد؟ چه کسی اهمیت می دهد که کارکنان شما چه کار می کنند؟ چه کسی وقت دارد تا نظارت بر این جزییات را تلف کند؟ حتی نمی‌توانستم یک ساعت وقت صرف نظارت بر فعالیت‌های بچه‌هایم در فیس‌بوک کنم بدون اینکه ضریب هوشی خود را کاهش دهم، بنابراین اکنون می‌خواهم به مردان و زنان بزرگسالی که برای انجام کاری برای من استخدام شده‌اند نگاه کنم، انگار که آنها. مدرسه راهنمایی هستید؟
رفتار شما با مردمتان اینگونه نیست. اینگونه نیست که به تیم خود اعتماد کنید.
ساکنان و توسعه دهندگان تجاری یک سیستم جدید برای دریافت مجوز ساختمان خواهند داشت. در اینجا موارد جدید و زمان اعمال تغییرات آمده است.
هزاران نفر از کارمندان Kaiser Permanente در اورگان، کالیفرنیا، کلرادو و سایر ایالت‌ها تهدید کرده بودند که روز دوشنبه به دلیل برنامه شبکه پزشکی برای ایجاد یک سیستم دستمزد دو طبقه با دستمزد کمتر برای استخدام‌های جدید، دست از کار خواهند کشید. اتحادیه در بیانیه ای گفت که قیصر و اتحاد اتحادیه های مراقبت های بهداشتی، که نماینده 22 اتحادیه محلی است، بر سر یک قرارداد چهار ساله که شامل افزایش دستمزد هر سال تا سال 2025 است، توافق کردند. هال رودیک، مدیر اجرایی اتحادیه اتحاد، در بیانیه ای گفت: «این توافق به این معناست که بیماران همچنان بهترین مراقبت ها را دریافت خواهند کرد و اعضای اتحاد بهترین مشاغل را خواهند داشت.
نتایج، پیوندها و گالری‌های هر پنج بازی قهرمانی هاکی روی چمن نیوجرسی
برایان دان و رابرت سانزو برای 399 یارد و پنج تاچ داون در پیروزی 41-14 دابز فری مقابل والهالا در مسابقات قهرمانی فوتبال کلاس C با یکدیگر ترکیب شدند.
مدیرعامل می گوید شرکت مطمئن است پس از ثبت پانزدهمین سه ماهه سودآور متوالی خود به هدف درآمدی خود برای سال 2021 دست خواهد یافت.
اگر خوداشتغال هستید، ممکن است بتوانید یک طرح پس انداز بازنشستگی انفرادی 401(k) با مزیت مالیاتی راه اندازی کنید. دریابید که چه فوایدی دارد.
خوانندگان معمولی می دانند که ما عاشق سود سهام خود در Simply Wall Street هستیم، به همین دلیل است که دیدن B&M اروپایی هیجان انگیز است…
401(k) و حقوق بازنشستگی هر دو برنامه های بازنشستگی با حمایت کارفرما هستند. مهم ترین تفاوت بین این دو این است که 401(k) یک طرح با مشارکت تعریف شده است و حقوق بازنشستگی یک طرح با مزایای تعریف شده است. یک طرح مشارکت تعریف شده به کارمندان و کارفرمایان (در صورت تمایل) امکان مشارکت و سرمایه گذاری وجوه برای پس انداز بازنشستگی را می دهد، در حالی که یک طرح با مزایای تعریف شده مبلغ پرداختی مشخصی را در دوران بازنشستگی ارائه می دهد.
در حالی که هرج و مرج در زنجیره های تامین حاکم است، فروشگاه ها سعی می کنند جلوه ای جذاب و سازمان یافته برای مشتریان ارائه دهند. برخی در حال روی آوردن به ترفندهای قدیمی تجارت، و توسعه ترفندهای جدید برای پوشاندن شکاف های موجود در قفسه ها هستند.
جهت EUR/USD در روز دوشنبه با واکنش معامله گران به 1.1449 تعیین خواهد شد.
علیرغم برخی نشانه‌های امیدوارکننده در داده‌های اکتبر منتشر شده در روز دوشنبه، اقتصاد چین هنوز تغییر نکرده است.
در زیر لیستی از درآمدهای برنامه ریزی شده برای انتشار 15 تا 19 نوامبر به همراه پیش نمایش برای شرکت های منتخب آمده است. سرمایه گذاران مراقب نشانه هایی هستند که نشان می دهد افزایش هزینه ها، کمبود نیروی کار در بحبوحه اختلالات زنجیره تامین، سود شرکت های ایالات متحده را در این سه ماهه و در آینده کاهش می دهد.
برای این منظور، پیگمنت – یک استارت‌آپ پاریسی که پلتفرمی را برای کمک به سازمان‌ها برای تجسم بهتر داده‌ها و استفاده از آن برای تقویت برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کسب‌وکار بهتر ایجاد کرده است – شاهد جهش کسب‌وکار بوده است و امروز یک سری B را اعلام کرده است. 73 میلیون دلار برای تقویت رشد آن، هم در ایالات متحده و هم در اروپا. الئونور کرسپو، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران آن در مصاحبه ای گفت، ماموریت آن تنها سهولت استفاده از مجموعه داده های بزرگ به روش های استراتژیک تر نیست، بلکه استفاده از رویکرد بصری آن برای مقابله با غول اکسل است – تخمین زده شده بیش از 1. میلیارد کاربر — و دیگر برنامه های صفحه گسترده عمومی، به پلتفرم برنامه ریزی و پیش بینی تبدیل شوند. کرسپو گفت: "هشتاد درصد موارد استفاده هنوز در اکسل انجام می شود."
در 13 نوامبر 2021، تقریباً ساعت 10:00 شب، به دنبال شمارش شبانه در واحد امنیتی حداقل در زندان ساسکاچوان، کارکنان متوجه شدند که مجرم دوران لاپلانت به حساب نمی‌آید.
یک کهنه‌کار صنعت هم در نام‌های متعارف و هم در نام‌های انرژی جایگزین نوید می‌یابد. چرا او Diamondback Energy، Antero Resources، EQT، Cottera Energy، PDC، EOG، Enphase، Enviva و دیگران را دوست دارد.
بانک‌ها، شرکت‌های مشاوره و شرکت‌های فناوری حاضرند برای جذب فارغ‌التحصیلان مدارس تجاری در بازار کار فشرده، حق بیمه پرداخت کنند.
در طول سال گذشته، بسیاری از خرده فروشان آمریکایی نه تنها راه خود را از آستانه مرگ بازگردانده اند، بلکه خود را به سمت یک رنسانس غیرمنتظره سوق داده اند.
این قانون برداشت پس انداز بازنشستگی فقط به عنوان یک دستورالعمل در نظر گرفته شده بود، اما برخی کارشناسان می گویند که منسوخ شده است.
برآوردهای جدید مرکز سیاست مالیاتی نشان می‌دهد که 1 درصد از خانوارهایی که حداقل 885000 دلار در سال درآمد دارند، می‌توانند 55000 دلار مالیات اضافی در سال آینده بپردازند.
کیت شارون از تنسی کار فوق العاده ای انجام داد و داستان یک کارت تازه کار تام بردی 21 ساله به ارزش پنج رقم را بازگو کرد، و او در مورد مهمتر شدن داستان پشت کارت از خود کارت درست بود.

source