تکامل چاپگر کامپیوتری
چاپگرهای کامپیوتری به تکامل و توسعه بازار چاپ به رتبه شناخته شده آن کمک کرده اند. ما امروز می توانیم بسیاری از کارهای مانند چاپ سی دی و چاپ دی وی دی به لطف فن آوری در دسترس انجام دهد.
حتی چاپگرهای کامپیوتری از زمانی که برای اولین بار در دهه هشتاد به بازار آورده شدند تکامل زیادی یافته اند حتی اگر چاپگر کامپیوتری برای استفاده حرفه ای یا دولتی برای سال های زیادی ساخته شده بود، با رمینگتون-رند به عنوان مثال در حال توسعه یکی از اولین چاپگرهای پرسرعت در دهه پنجاه بود که بر روی کامپیوتر یونیواک نیز به نام یونیورسال خودکار کامپیوتر مورد استفاده قرار می گیرد.
در حالی که سرعت اولین چاپگرهای کامپیوتری در واقعیت محاسبه شده در واحدهای کاراکترهای چاپ شده در ثانیه بود، سرعت چاپگرهای مدرن هم اکنون در صفحات چاپ شده در دقیقه در نظر گرفته می شود که به وضوح تفاوت زیادی ایجاد می کند.
شما هم اکنون می توانید انواع مختلفی از چاپگرهای کامپیوتری را به راحتی در بازار پیدا کنید. شما می توانید به عنوان مثال چاپگرهای مبتنی بر تونر که در واقع با استفاده از اصل xerographic کار می در اینجا بیشتر بخوانید کنند دریافت کنید. رایج ترین نوع چاپگر مبتنی بر تونر چاپگر لیزری است.
نوع دیگر چاپگر چاپگر جوهرپاش مایع است که به سادگی مقدار بسیار کوچک و دقیق جوهر را بر روی تکه کاغذ یا دیگر اسپری می کند.
شما همچنین می توانید چاپگر جوهر جامد، چاپگرهای سابلیماسیون رنگ و یا حتی چاپگرهای بی جوهر است که با استفاده از یک کاغذ خاص حاوی کریستال رنگ بی رنگ دریافت کنید.
اما با این همه تکنولوژی تمایل داریم فراموش کنیم که فرایند چاپ به صد سال پیش برمی گردد. چاپ برای اولین بار به عنوان روشی ادامه مطالب برای چاپ بر روی نساجی در قرن چهارده به اروپا آمد، جایی که عمدتاً استفاده مذهبی داشت. یک قرن بعد چیزی که ما چاپ بلوک می نامیم از پارچه به مواد دیگر منتقل شد و به زودی کارت های بازی به سرعت روی کاغذ چاپ شد. اعتقاد بر این است که هر چند که آقا گوتنبرگ در اواسط قرن پانزدهم در سال ۱۴۳۹ فناوری چاپ اروپا را توسعه داده است. چاپ خانه ای که گوتنبرگ در آلمان اختراع کرد، تولید کتاب را کاملاً تغییر داد و کمک زیادی به گسترش دانش در سراسر اروپا و تمام جهان کرد. کتاب ها دیگر مجبور نبودند یکی پس از دیگری کپی شوند؛ آنها را می توان به عنوان یک جایگزین چاپ!
چاپ خانه ها در نزدیکی زمان گوتنبرگ شروع به ظاهر شدن کردند و توسط چاپگرهای استاد اداره می شدند. معروف ترین چاپگر استاد در واقع اراسموس است.
همانطور که می بینیم، چاپگرهای کامپیوتری از بسیار دور در تاریخ می آیند و به لطف تکنولوژی مورد استفاده، خیلی سریع در حال تکامل نگه می دارند.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.